abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:44 | Nová verze

    Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.

    balda | Komentářů: 1
    včera 21:33 | Nová verze

    Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Humor

    OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 03:00 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.1. 03:00 | Komunita

    Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.1. 19:44 | Zajímavý software

    Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.1. 19:11 | IT novinky

    Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    9.1. 14:22 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.1. 03:33 | Zajímavý software

    AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (8%)
     (4%)
     (0%)
     (9%)
     (20%)
     (3%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (49%)
    Celkem 380 hlasů
     Komentářů: 8, poslední 10.1. 23:18
    Rozcestník

    Dotaz: problem se siti v DOSovem terminalu

    9.3.2003 19:55 khuba
    problem se siti v DOSovem terminalu
    Přečteno: 83×
    chci pripojit dosovy terminal k servru (staci mi sshdos), ale mam problem s nastavenim site, mam 3c509, po spusteni paket driveru pak je pokus o spusteni sshdos vzdy neuspesny (jde jen o propojeni terminal - srvr, zadan dalsi sit...) nevi nekdo, jak na to? diky

    Odpovědi

    12.3.2003 12:03 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše problem se siti v DOSovem terminalu
    safra to uz je teda pekne stara historie a uz v tom mam zmatek, takze trosku slitovani s mou senilitou ;) takze ethernetova sitofka? -> rozchodit tak aby byla schopna poslat/prijat nejakej ethernetovej ramec dalsi otazka nad jakym protokolem funguje sshdos. podle toho rozbehat driver protokolu a mit do paru server nad stejnym protokolem nebo proxy, ktera se postara o prendani dat z protokolu do protokolu. odi, ndis, a kdo vi jaky drivery jeste. uz v tom mam zmatek. jeste se tusim bralo v potaz, jestli slo o 32bit nebo 16bit drivery... jestli dokazaly pracovat jen v real-mode nebo v86 nebo v protected, ty 32bitovy mely dlouho problemy se spravnym prepinanim adresnich prefixu u instrukci, takze to "nekdy" nefungovalo... (ostatne v tech dobach s tim mel problem asi kde kdo krome vyvojaru intelu ;) jestli ma sshdos u sebe nejaky cve, nebo dos4gw a nedokaze se spustit bez zavedenyho emm386, tak potrebujes skoro urcite 32bitovy drivery protokolu a asi i sitofky, jinak to nebude fungovat nikdy. no a az si todle vsechno zkontrolujes a najdes, tak snad budes sam vedet, kde mas hledat problem k odstraneni. nezapomen na drivery co poskytuji sluzby protokolu nad ethernetovyma ramcama.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.