abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | IT novinky

    Po 26 letech od protiprávního policejního zásahu, který byl spuštěn na základě podnětu společnosti Microsoft, Obvodní soud pro Prahu 2 rozsudkem potvrdil, že Mironet prokázal významnou část svého nároku na náhradu škody vůči Ministerstvu spravedlnosti ČR. Soudem nyní přiznaná část nároku znamená rekordní odškodné, jaké kdy české soudy přiznaly za nesprávný postup státu. Spor byl rozdělen na několik škod, u pravomocně uzavřených částí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:22 | Nová verze

    Lehké desktopové prostředí LXQt bylo vydáno ve verzi 2.4.0. Jde o převážně opravné vydání s drobnými vylepšeními podpory Waylandu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 českého studia Warhorse získala cenu BAFTA v kategorii nejlepší příběh. V konkurenci pěti dalších nominovaných děl porazila i úspěšnou francouzskou hru Clair Obscur: Expedition 33, která v letošním ročníku získala cenu za nejlepší hru roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Komunita

    Projekt KDE oslaví v říjnu 30 let. Matthias Ettrich poslal 14. října 1996 do diskusní skupiny comp.os.linux.misc zprávu, která započala historii projektu. Důležité milníky jsou zobrazeny na časové ose KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 02:55 | Komunita

    Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucí/ho projektu Debian (DPL, Wikipedie). Poprvé povede Debian žena. Novou vedoucí je Sruthi Chandran. Letos byla jedinou kandidátkou. Kandidovala již v letech 2020, 2021, 2024 a 2025. Na konferenci DebConf19 měla přednášku Is Debian (and Free Software) gender diverse enough?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 00:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Přidána byla podpora Orange Pi 4 LTS. Přibyl balíček Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.4. 18:55 | Nová verze

    Implementace VPN softwaru WireGuard (Wikipedie) pro Windows, tj. WireGuard pro Windows a WireGuardNT, dospěly do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    19.4. 16:11 | IT novinky

    V Pekingu dnes proběhl 2. ročník půlmaratonu humanoidních robotů. První 3 místa obsadili roboti Honor Lightning v různých týmech. Nový rekord autonomního robota je 50 minut a 26 sekund. Operátorem řízený robot to zvládl i s pádem za 48 minut a 19 sekund. Řízení roboti měli časovou penalizaci 20 %. Před rokem nejrychlejší robot zvládl půlmaraton za 2 hodiny 40 minut a 42 sekund. Aktuální lidský rekord drží Jacob Kiplimo z Ugandy s časem 57 minut a 20 sekund [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    17.4. 17:11 | Zajímavý článek

    Stanislav Fort, vedoucí vědecký pracovník z Vlčkovy 'kyberbezpečnostní' firmy AISLE, zkoumal dopady Anthropic Mythos (nový AI model od Anthropicu zaměřený na hledání chyb, který před nedávnem vyplašil celý svět) a předvedl, že schopnosti umělé inteligence nejsou lineárně závislé na velikosti nebo ceně modelu a dokázal, že i některé otevřené modely zvládly v řadě testů odhalit ve zdrojových kódech stejné chyby jako Mythos (například FreeBSD CVE-2026-4747) a to s výrazně nižšími provozními náklady.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 8
    17.4. 12:44 | IT novinky

    Federální návrh zákona H.R.8250 'Parents Decide Act', 13. dubna předložený demokratem Joshem Gottheimerem a podpořený republikánkou Elise Stefanik coby spolupředkladatelkou (cosponsor), by v případě svého schválení nařizoval všem výrobcům operačních systémů při nastavování zařízení ověřovat věk uživatelů a při používání poskytovat tento věkový údaj aplikacím třetích stran. Hlavní rozdíl oproti kalifornskému zákonu AB 1043 a kolorádskému SB26-051 je ten, že federální návrh by platil rovnou pro celé USA.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1365 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Routing IP adres(od jednoho ISP) přes jiného ISP a privatní IP

    16.9.2007 19:02 Hiny | skóre: 4
    Routing IP adres(od jednoho ISP) přes jiného ISP a privatní IP
    Přečteno: 347×
    Mm takový menší problém a nevím jestli je jiné řešení, než přechod k jinému ISP.

    Situace:

    Jako firma máme pronajaté prostory od jiné společnosti(firma2) a ta nám zároveň poskytuje připojení k internetu. Sami mají připojení od lokálního ISP(firma1).

    Technicky je to řešené tak, že od ISP do areálu vede bezdrátový spoj na router. Ten má 3 rozhraní, na jednom je veřejná IP adresa a na dalších dvou jsou privátní IP(z nichž jedno rozhraní je ještě pro jinou firmu).

    Dejme tomu, že námi využívané rozhraní má IP 172.17.44.1 a veřejná IP je 11.22.33.44.

    Naše firma využívá rozsah IP 10.0.0.x a je připojena do sítě firmy2 pře náš router. Dále máme na síti dva servery(web,etc. a mail), v tuto chvíli je to řešeno přesměrováním některých portů z veřejné IP 11.22.33.44 na IP privátní(172.17.44.200) a pak to samé, ale už jen port 25 na mail server(172.17.44.201).

    Problém nastal ve chvíli kdy se nám začali vracet maily s hlášením, že se jedná o spam. Nemáme totiž reverzní záznam k doméně a po žádosti o změnu u správce sítě firmy2 a následném předání požadavku na ISP(firma1), nebylo požadavku vyhověno.

    Moje otázka tedy zní, jestli se dá nějak za pomocí routování nebo jinak, dostat přímo rozsah IP(8) od jiného ISP(firma3) až k nám na servery a co by k tomu bylo potřeba udělat a jakou roli by v tom musel hrát stávající ISP(firma1).

    Předem děkuji za odpovědi.

    Odpovědi

    16.9.2007 21:07 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routing IP adres(od jednoho ISP) přes jiného ISP a privatní IP
    Jestli vám to jinak nevadí neznásilňujte routování. Pouze upravte konfiguraci vašeho mail servru aby poštu předával přes nějaký servr poskytovatele a máte klid.

    Pro sendmail je to parametr
     define(`SMART_HOST',`mail.XXXXXX.cz')
    
    Jestli vám to vadí zařiťe si vlastní připojení.
    16.9.2007 21:27 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Routing IP adres(od jednoho ISP) přes jiného ISP a privatní IP
    Moje otázka tedy zní, jestli se dá nějak za pomocí routování nebo jinak, dostat přímo rozsah IP(8) od jiného ISP(firma3) až k nám na servery a co by k tomu bylo potřeba udělat a jakou roli by v tom musel hrát stávající ISP(firma1).

    Takové řešení není proveditelné. Bylo by to jen teoreticky, jen za určitých okolností snad proveditelné v případě, že by stávající ISP (firma1) s vámi maximálním možným způsobem spolupracoval - ale jelikož vám není ochoten vést ani reverz dle vašich požadavků, tak jde zjevně o bandu variotů a nikoliv ISP, a jakoukoliv spolupráci nelze očekávat. Za těchto okolností to není řešitelné ani teoreticky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.