abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Problém s rýchlosťou odosielania mailu cez Qmail

    19.9.2007 17:38 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Problém s rýchlosťou odosielania mailu cez Qmail
    Přečteno: 202×
    Ešte raz ahojte kolegovia.

    Nahodil som si na server kompletku Qmail + Vpopmail + Courier-Imap + Qmailscan + Clamd + ... a všetko bohovsky funguje. Len ma neskutocne s... jedna vec. Keď napíšem nejaký mail a kliknem v mail klientovy (u mna kokrétne Thunderbird, ale problém sa prejavuje aj na iných) na tlačidlo odoslať tak asi 20-30 sekúnd nič nerobí (pobehuje to políčko stav z ľava do prava) a až potom zrazu začne odosielať poštu. Samotný prenos mailu je už potom bezproblémovo rýchly - to znamená, že aj keď posielam mail s nejakou väčšou prílohou, tak to tlačí po linke maximálnou rýchlosťou - problém je tým pádom len v "inicializácii" spojenia.

    Najhoršie ale na tom je, že ja teraz nemám ani poňatia, že kde začať hľadať chybu - do akých logov sa pozrieť, ...

    Mal už niekto s takým niečím problém? Alebo nevie mňa niekto nakopnúť, že akým smerom sa mám vybrať na hľadanie príčiny?

    Za odpovede máte u ma pivo - ale len v KE :-D - ďakujem.

    Odpovědi

    19.9.2007 19:06 dan1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s rýchlosťou odosielania mailu cez Qmail
    zkus "telnet localhost 25" atd.. at vidis, v ktere fazi prodleva vznika
    jednou jsem se s necim podobnym setkal a poznamenal jsem si k tomu tohle:

    prodleva při odesílání pošty (před uvítací odpovědí 220 esmtp)
    - qmail se pokouší získat reverzní záznam IP adresy klienta
    - často problém při IP adrese v lokální síti
    = vypnout na tcpserveru dns lookup pro lokální síť parametrem "- l 0"

    ve /var/qmail/supervise/qmail-smtpd:
    /usr/bin/tcpserver -l 0 -v -R -p -x /etc/tcprules.d/qmail-smtp.cdb ... atd...
    19.9.2007 20:01 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s rýchlosťou odosielania mailu cez Qmail
    Presne toto to bolo -l0. Vreeeeeeeela vďaka :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.