abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:44 | Bezpečnostní upozornění

    Ubuntu 26.04 patrně bude ve výchozím nastavení zobrazovat hvězdičky při zadávání hesla příkazu sudo, změna vychází z nové verze sudo-rs. Ta sice zlepší použitelnost systému pro nové uživatele, na které mohlo 'tiché sudo' působit dojmem, že systém 'zamrzl' a nijak nereaguje na stisky kláves, na druhou stranu se jedná o možnou bezpečnostní slabinu, neboť zobrazování hvězdiček v terminálu odhaluje délku hesla. Původní chování příkazu sudo

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 21:33 | Komunita

    Projekt systemd schválil kontroverzní pull request, který do JSON záznamů uživatelů přidává nové pole 'birthDate', datum narození, tedy údaj vyžadovaný zákony o ověřování věku v Kalifornii, Coloradu a Brazílii. Jiný pull request, který tuto změnu napravoval, byl správcem projektu Lennartem Poetteringem zamítnut s následujícím zdůvodněním:

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 17:22 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 163 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.3. 15:22 | IT novinky

    Eric Lengyel dobrovolně uvolnil jako volné dílo svůj patentovaný algoritmus Slug. Algoritmus vykresluje text a vektorovou grafiku na GPU přímo z dat Bézierových křivek, aniž by využíval texturové mapy obsahující jakékoli předem vypočítané nebo uložené obrázky a počítá přesné pokrytí pro ostré a škálovatelné zobrazení písma, referenční ukázka implementace v HLSL shaderech je na GitHubu. Slug je volným dílem od 17. března letošního

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    21.3. 15:11 | Zajímavý projekt

    Sashiko (GitHub) je open source automatizovaný systém pro revizi kódu linuxového jádra. Monitoruje veřejné mailing listy a hodnotí navrhované změny pomocí umělé inteligence. Výpočetní zdroje a LLM tokeny poskytuje Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    21.3. 04:44 | Zajímavý software

    Cambalache, tj. RAD (rapid application development) nástroj pro GTK 4 a GTK 3, dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0. Instalovat jej lze i z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 14:55 | Nová verze

    KiCad (Wikipedie), sada svobodných softwarových nástrojů pro počítačový návrh elektronických zařízení (EDA), byl vydán v nové major verzi 10.0.0 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 13:22 | IT novinky

    Letošní Turingovou cenu (2025 ACM A.M. Turing Award, Nobelova cena informatiky) získali Charles H. Bennett a Gilles Brassard za základní přínosy do oboru kvantové informatiky, které převrátily pojetí bezpečné neprolomitelné komunikace a výpočetní techniky. Jejich protokol BB84 z roku 1984 umožnil fyzikálně zaručený bezpečný přenos šifrovacích klíčů, zatímco jejich práce o kvantové teleportaci položila teoretické základy pro budoucí kvantový internet. Jejich práce spojila fyziku s informatikou a ovlivnila celou generaci vědců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    20.3. 04:44 | Zajímavý článek

    Firefox 149 dostupný od 24. března přinese bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně (s CZ a SK se zatím nepočítá) a zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view). Firefox Labs 149 umožní přidat poznámky k panelům (tab notes, videoukázka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.3. 00:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.9 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 146. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1134 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: Nagios klient

    20.9.2007 16:55 Martin Job
    Nagios klient
    Přečteno: 803×
    Ahoj vsem, mel bych dotaz, nainstaloval jsem na server klienta nagiosu a ted bych do nej rad nakompiloval pluginy, ale to se mi nedari.Prvni dotaz je zda pluginy lze instalovat samostatne, nebo se musi naistalovat uplne vsechny. A druhy dotaz v pripade, ze musim instalovat vsechny pluginy, poradte kde je chyba, configure probehne v poradku a pri make, to hlasi tuto chybu, diky

    /usr/include/gnutls/openssl.h", line 140: warning: typedef declares no type name source='runcmd.c' object='runcmd.o' libtool=no \ DEPDIR=.deps depmode=none /bin/bash ../build-aux/depcomp \ cc -DLOCALEDIR=\"/usr/local/nagios/share/locale\" -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I.. -I.. -I../lib -I../gl -I../intl -I/usr/include/pgsql -D_REENTRANT -g -c runcmd.c "/usr/include/gnutls/openssl.h", line 140: warning: typedef declares no type name /bin/bash ../libtool --tag=CC --mode=link cc -g -L. -o check_apt check_apt.o utils.o ../lib/libnagiosplug.a ../gl/libgnu.a runcmd.o -lnsl -lsocket mkdir .libs cc -g -o check_apt check_apt.o utils.o runcmd.o -L/export/home/cza35945/nagios-plugins-1.4.9/plugins ../lib/libnagiosplug.a ../gl/libgnu.a -lnsl -lsocket Undefined first referenced symbol in file floor check_apt.o ld: fatal: Symbol referencing errors. No output written to check_apt *** Error code 1 make: Fatal error: Command failed for target `check_apt' Current working directory /export/home/cza35945/nagios-plugins-1.4.9/plugins *** Error code 1 The following command caused the error: failcom='exit 1'; \ for f in x $MAKEFLAGS; do \ case $f in \ *=* | --[!k]*);; \ *k*) failcom='fail=yes';; \ esac; \ done; \ dot_seen=no; \ target=`echo all-recursive | sed s/-recursive//`; \ list='gl lib plugins plugins-scripts plugins-root po'; for subdir in $list; do \ echo "Making $target in $subdir"; \ if test "$subdir" = "."; then \ dot_seen=yes; \ local_target="$target-am"; \ else \ local_target="$target"; \ fi; \ (cd $subdir && make $local_target) \ || eval $failcom; \ done; \ if test "$dot_seen" = "no"; then \ make "$target-am" || exit 1; \ fi; test -z "$fail" make: Fatal error: Command failed for target `all-recursive' Current working directory /export/home/cza35945/nagios-plugins-1.4.9 *** Error code 1 make: Fatal error: Command failed for target `all'

    Odpovědi

    20.9.2007 17:10 razor | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nagios klient
    Zdar, ty používáš Linux From Scratch? Aneb proč nepoužiješ balíček pro tvou distribuci ?
    20.9.2007 17:13 Martin Job
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nagios klient
    Pouzivam Solaris
    BigWrigley avatar 20.9.2007 20:44 BigWrigley | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nagios klient
    Samozrejme muzete hledat chybu, ale osobne bych nainstaloval vse z http://www.blastwave.org Usetrite si tim spoustu nervu a hlavne casu. Pokud mate zkusenosti s apt-get z Debianu, tak pkg-get funguje velmi podobne. Stahne se zakladni balik pkg-get.pkg, ktery naisnalujete pomoci pkg-add -d pkg-get.pkg a pak date uz jen date pkg-get -i nagiosp.

    Ales
    Linux is like a wigwam - no windows, no gates and Apache inside.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.