Richard Hughes oznámil, že po společnostech Red Hat a Framework a organizacích OSFF a Linux Foundation, službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzorují také společnosti Dell a Lenovo. Do dnešního dne bylo díky LVFS provedeno více než 145 milionů aktualizací firmwarů od více než 100 různých výrobců na milionech linuxových zařízení.
Americké technologické společnosti Microsoft, Google a xAI souhlasily, že vládě Spojených států poskytnou přístup k novým modelům umělé inteligence (AI) před jejich uvedením na trh. Oznámila to americká vláda, která tak bude moci prověřit, zda modely nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. Oznámení podtrhuje rostoucí obavy Washingtonu z rizik spojených s výkonnými AI systémy. Americké úřady chtějí v rámci předběžného přístupu
… více »Společnost Valve zveřejnila (GitLab) nákresy ovladače Steam Controller a puku. Pro všechny, kdo by jej chtěli hacknout nebo modifikovat, případně pro ně navrhnout nějaké příslušenství. Pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA 4.0).
PHP bylo dlouho distribuováno pod vlastní licencí – s výjimkou částí spadajících pod licenci Zend Engine. Po několikaleté práci se povedlo PHP přelicencovat na 3bodovou licenci BSD.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube). Na Linuxu je vedle Qt frontendu nově k dispozici také GTK4 / libadwaita frontend.
Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 3.1 specifikace OpenCL (Open Computing Language). OpenCL je průmyslový standard pro paralelní programování heterogenních počítačových systémů.
Homebridge pro integraci chytrých domácích zařízení byl vydán ve verzi 2.0.0. Nově vedle protokolu HomeKit Accessory Protocol (HAP) podporuje standard chytré domácnosti Matter.
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.
CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).
Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.
"partimage",
muj problem tkvi v tom ze zalohuji pravidelne nekolik PC s
Windows XP (ntfs). Vse funguje jak ma, le jen dokud se
nepokousim obnovit na disk formatovany pomoci "mkfs.ntfs".
Obnova sama probehne v poradku, le pri bootovani se objevi ona
znama hlaska "DISK BOOT FAILURE...". Neni tomu pomoci ani dosackym
FIXBOOT.
Da se toto resit nejakou utilitou? Pripadne neznate nejaky jiny zpusob zalohovani pod linuxem?
Dekuji.
Partimage pouzivam dnes a denně. Vím že moje odpověď je trochu pozdě ale třeba pomůže někomu dalšímu. Narazil jsem na toto když jsem sám hledal nějakou pomoc. Sám to řeším ve dvou krocích. Nejprve obnova ze zalohy a potom obnova mbr. Zde je třeba si dát pozor na menu v programu. Mohl byste si totiz prepsat celou tabulku rozdeleni disku což není žádoucí. Nevím jak to děláte s velikostí jestli ji máte stejnou nebo větší v případě větší než původní disk je dobré pouzit gparted a nechat ho zkontrolovat disk . Je to nejjednodušší cesta i pro mírně pokročilé.Kdyby něco mam stejnojmený skype. Ahoj
Tiskni
Sdílej: