Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Nevíte, jak ze souboru tohoto typu:
<option value="152">Abertamy</option> <option value="269">Adamov u Brna</option> <option value="479">Adolfovice</option> <option value="182">Adršpach</option> <option value="170">Albrechtice</option> <option value="271">Aš</option> <option value="293">Babylon</option> <option value="459">Bačetín</option> <option value="179">Bartošovice v Orlických horách</option> <option value="410">Batelov</option> <option value="155">Batňovice</option> <option value="233">Bečov nad Teplou</option> <option value="1">Bedřichov</option> <option value="349">Bechyně</option>
získat asi nejlépe pomocí nějakého rogulárního výrazu ty hodnoty value="xxx" a pak textové hodnoty jako např.: Abertamy, a udělal z nich řetězce jako
INSERT INTO #__tabulka SET id=152, name=Abertamy;
Za odpovědi předem děkuji.
<xsl:stylesheet version="1.0" xmlns:xsl="http://www.w3.org/1999/XSL/Transform"> <xsl:output method="text"/> <xsl:template match="option"> INSERT INTO #__tabulka SET id=<xsl:value-of select="@value"/>, name='<xsl:value-of select="."/>'; </xsl:template> </xsl:stylesheet>Pokud přidáte k datovému souboru instrukci pro zpracování, zobrazí vám výsledek i každý lepší webový prohlížeč.
<?xml version="1.0 ?> <?xml-stylesheet type="text/xml" href="template.xsl" ?> <data> <option value="152">Abertamy</option> … </data>
Benešov nad Černoutak aby se z toho stalo
Benešov nad Černou
<xsl:value-of select="."/>
použít
<xsl:value-of select="normalize-space(.)"/>případně
<xsl:value-of select="normalize-space(translate(.,' ',' '))"/>
Pattern p = Pattern.compile("<option value=\"([1-9][0-9]*)\">(.*?)</option>", Pattern.DOTALL); Matcher m = p.matcher(...data...); while(m.find()) System.println("INSERT INTO #__tablulka SET id=" + m.group(1) + ", name=" + m.group(2));ale osobně bych šel do té transformace :)
Tiskni
Sdílej: