Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
[Fri Oct 05 20:28:02 2007] [error] [client 192.168.2.2] File does not exist: /home/httpd/html/galerie/template/yoga/local-layout.css, referer: http://michalurban.dyndns.org/galerie/template/yoga/layout.css
Allow
v konfiguraci Apache, něco jako
<Directory /srv/html> Allow from all </Directory>
find /etc/apache2 | grep '/home/httpd/html'
/etc
, případně i /home
, /var
, /usr
– někde to přeci být musí…
find /tmp/ | grep 's'
nezobrazil ... zato mi zobrazil soubor /tmp/mysql.sock
find . -exec grep 'home/…' {} -l \;Pokud chcete i příslušný řádek:
find . -exec grep 'home/…' {} -H \;
grep
, abych zjistil, kde vsude je ta cesta "zadratovana" [root@mr_server etc]# find . -exec grep 'home/httpd/html' {} -H \;
./httpd/conf/original/extra/httpd-ssl.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/original/httpd.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/original/httpd.conf:< Directory "/home/httpd/html">- original nevim k cemu je
./httpd/conf/extra/httpd-ssl.conf.pacsave:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/extra/httpd-ssl.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html"- extra taky nevim k cemu je
./httpd/conf/httpd.conf: ScriptAlias /cgi-bin/ "/home/httpd/html/cgi-bin/"- tadyta cesta k cgi-bin mi nevadi, ale ani kdyz jsem ji zmenil na /srv/html tak to nepomohlo
./httpd/conf/httpd.confo:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/httpd.confo:< Directory "/home/httpd/html">- tomuhle taky nerozumim ale opet zmena nepomohla Jinak tady je odkaz na mé soubory httpd.conf, php.ini, my.cnf.
telnet michalurban.dyndns.org 80 GET /galerie HTTP/1.0 Host: michalurban.dyndns.org <Enter> <Enter>Uvidíte, jaký návratovýkód dostanete (zda 200 OK, nebo něco jiného). Zkusil bych pak ještě umístit tam soubor index.php (nebo třeba test.php a zkusit zobrazit rovnou ten, ať vyloučíte problém s welcome files), který bude mít jen jednoduché HTML nebo jen čistý text (bez PHP kódu), a pak případně zkusit soubor jen s funkcí
phpinfo()
.
Taky můžete vyzkoušet přihlásit se jako uživatel, pod kterým běží web server (např. su apache
) a zkusit si zobrazit příslušný soubor rovnou z disku (cat
, view
nebo něco podobného).
Jak už vám tady někdo radil, když v konfigurácích už žádná reference na původní cesty není, tak to asi bude v přístupových právech... Ověřte si (porovnejte) nastavení práv na všech adresářích od / až k tomu adresáři s obsahem. Jo a mimochodem - nepoužíváte SELinux? Zkuste jej případně pokusně vypnout...
Tiskni
Sdílej: