Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
[Fri Oct 05 20:28:02 2007] [error] [client 192.168.2.2] File does not exist: /home/httpd/html/galerie/template/yoga/local-layout.css, referer: http://michalurban.dyndns.org/galerie/template/yoga/layout.css
Allow
v konfiguraci Apache, něco jako
<Directory /srv/html> Allow from all </Directory>
find /etc/apache2 | grep '/home/httpd/html'
/etc
, případně i /home
, /var
, /usr
– někde to přeci být musí…
find /tmp/ | grep 's'
nezobrazil ... zato mi zobrazil soubor /tmp/mysql.sock
find . -exec grep 'home/…' {} -l \;Pokud chcete i příslušný řádek:
find . -exec grep 'home/…' {} -H \;
grep
, abych zjistil, kde vsude je ta cesta "zadratovana" [root@mr_server etc]# find . -exec grep 'home/httpd/html' {} -H \;
./httpd/conf/original/extra/httpd-ssl.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/original/httpd.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/original/httpd.conf:< Directory "/home/httpd/html">- original nevim k cemu je
./httpd/conf/extra/httpd-ssl.conf.pacsave:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/extra/httpd-ssl.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html"- extra taky nevim k cemu je
./httpd/conf/httpd.conf: ScriptAlias /cgi-bin/ "/home/httpd/html/cgi-bin/"- tadyta cesta k cgi-bin mi nevadi, ale ani kdyz jsem ji zmenil na /srv/html tak to nepomohlo
./httpd/conf/httpd.confo:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/httpd.confo:< Directory "/home/httpd/html">- tomuhle taky nerozumim ale opet zmena nepomohla Jinak tady je odkaz na mé soubory httpd.conf, php.ini, my.cnf.
telnet michalurban.dyndns.org 80 GET /galerie HTTP/1.0 Host: michalurban.dyndns.org <Enter> <Enter>Uvidíte, jaký návratovýkód dostanete (zda 200 OK, nebo něco jiného). Zkusil bych pak ještě umístit tam soubor index.php (nebo třeba test.php a zkusit zobrazit rovnou ten, ať vyloučíte problém s welcome files), který bude mít jen jednoduché HTML nebo jen čistý text (bez PHP kódu), a pak případně zkusit soubor jen s funkcí
phpinfo()
.
Taky můžete vyzkoušet přihlásit se jako uživatel, pod kterým běží web server (např. su apache
) a zkusit si zobrazit příslušný soubor rovnou z disku (cat
, view
nebo něco podobného).
Jak už vám tady někdo radil, když v konfigurácích už žádná reference na původní cesty není, tak to asi bude v přístupových právech... Ověřte si (porovnejte) nastavení práv na všech adresářích od / až k tomu adresáři s obsahem. Jo a mimochodem - nepoužíváte SELinux? Zkuste jej případně pokusně vypnout...
Tiskni
Sdílej: