Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
[Fri Oct 05 20:28:02 2007] [error] [client 192.168.2.2] File does not exist: /home/httpd/html/galerie/template/yoga/local-layout.css, referer: http://michalurban.dyndns.org/galerie/template/yoga/layout.css
Allow
v konfiguraci Apache, něco jako
<Directory /srv/html> Allow from all </Directory>
find /etc/apache2 | grep '/home/httpd/html'
/etc
, případně i /home
, /var
, /usr
– někde to přeci být musí…
find /tmp/ | grep 's'
nezobrazil ... zato mi zobrazil soubor /tmp/mysql.sock
find . -exec grep 'home/…' {} -l \;Pokud chcete i příslušný řádek:
find . -exec grep 'home/…' {} -H \;
grep
, abych zjistil, kde vsude je ta cesta "zadratovana"
[root@mr_server etc]# find . -exec grep 'home/httpd/html' {} -H \;
./httpd/conf/original/extra/httpd-ssl.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/original/httpd.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/original/httpd.conf:< Directory "/home/httpd/html">- original nevim k cemu je
./httpd/conf/extra/httpd-ssl.conf.pacsave:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/extra/httpd-ssl.conf:DocumentRoot "/home/httpd/html"- extra taky nevim k cemu je
./httpd/conf/httpd.conf: ScriptAlias /cgi-bin/ "/home/httpd/html/cgi-bin/"- tadyta cesta k cgi-bin mi nevadi, ale ani kdyz jsem ji zmenil na /srv/html tak to nepomohlo
./httpd/conf/httpd.confo:DocumentRoot "/home/httpd/html" ./httpd/conf/httpd.confo:< Directory "/home/httpd/html">- tomuhle taky nerozumim ale opet zmena nepomohla Jinak tady je odkaz na mé soubory httpd.conf, php.ini, my.cnf.
telnet michalurban.dyndns.org 80 GET /galerie HTTP/1.0 Host: michalurban.dyndns.org <Enter> <Enter>Uvidíte, jaký návratovýkód dostanete (zda 200 OK, nebo něco jiného). Zkusil bych pak ještě umístit tam soubor index.php (nebo třeba test.php a zkusit zobrazit rovnou ten, ať vyloučíte problém s welcome files), který bude mít jen jednoduché HTML nebo jen čistý text (bez PHP kódu), a pak případně zkusit soubor jen s funkcí
phpinfo()
.
Taky můžete vyzkoušet přihlásit se jako uživatel, pod kterým běží web server (např. su apache
) a zkusit si zobrazit příslušný soubor rovnou z disku (cat
, view
nebo něco podobného).
open_basedir
v php.ini, tam přidejte ten adresář /srv/html
. Můžu kliknout na vyřešeno?
Jak už vám tady někdo radil, když v konfigurácích už žádná reference na původní cesty není, tak to asi bude v přístupových právech... Ověřte si (porovnejte) nastavení práv na všech adresářích od / až k tomu adresáři s obsahem. Jo a mimochodem - nepoužíváte SELinux? Zkuste jej případně pokusně vypnout...
Tiskni Sdílej: