Open Hardware Summit 2026 organizovaný OSHWA (Open Source Hardware Association) proběhne o víkendu 23. a 24. května v Berlíně na Technické univerzitě Berlín.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap byla vydána v nové verzi 2026.05.06. Přibyla možnost aktualizovat mapy v aplikaci CoMaps, aniž by bylo nutné aktualizovat i verzi aplikace. CoMaps je komunitní fork aplikace Organic Maps.
OCCT3D (Open CASCADE Technology) Open Source 8.0 bylo vydáno. OCCT3D (Wikipedie, GitHub) je objektově orientovaná knihovna pro 3D CAD, CAM nebo CAE. Používá se například v softwarech FreeCAD a KiCad.
Ve FreeBSD byla nalezena a již opravena 21letá zranitelnost CVE-2026-42511 v dhclient. Jedná se o vzdálené spuštění kódu (RCE). Útočník mající pod správou DHCP server může získat plnou kontrolu nad systémem FreeBSD pouze jeho připojením k místní síti.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.3. Současně oznámila, že nadcházející větší vydání 24.04-2.0 bude mít modernější webový prohlížeč.
Ploopy po DIY trackballech či sluchátkách představuje nový externí DIY trackpoint se čtyřmi tlačítky Bean. Obsahuje snímač Texas Instruments TMAG5273, spínače Omron D2LS-21 a řadič RP2040, používá firmware QMK. Schémata jsou na GitHubu; sadu lze předobjednat za 69 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).
Mozilla před dvěma týdny na svém blogu oznámila, že díky Claude Mythos Preview bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 bezpečnostních chyb. Včera vyšel na Mozilla Hacks článek s podrobnějšími informacemi. Z 271 bezpečnostních chyb mělo 180 chyb vysokou závažnost, 80 chyb střední závažnost a 11 chyb nízkou závažnost. Celkově bylo v dubnu ve Firefoxu opraveno 423 bezpečnostních chyb. Čísla CVE nemusí být přiřazována jednotlivým chybám. CVE-2026-6784 například představuje 154 bezpečnostních chyb.
Před týdnem zranitelnost Copy Fail. Dnes zranitelnost Dirty Frag. Běžný uživatel může na Linuxu získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na většině linuxových distribucí vydaných od roku 2017. Aktuálně bez oficiální záplaty a CVE čísla [oss-security mailing list].
Ačkoli je papež Lev XIV. hlavou katolické církve a stojí v čele více než miliardy věřících po celém světě, také on někdy řeší všední potíže. A kdo v životě neměl problémy se zákaznickou linkou? Krátce poté, co nastoupil do úřadu, musel papež se svou bankou řešit změnu údajů. Operátorka ale nechtěla uvěřit, s kým mluví, a Svatému otci zavěsila.
Please navigate your browser to http://java.sun.com/products/sjwtoolkit/download-2_2.html
* scroll down and notice the two download buttons.
* Click the first Download button for J2ME Wireless Toolkit 2.2
* and download j2me_wireless_toolkit-2_2-linux-i386.bin
* Then go back to http://java.sun.com/products/sjwtoolkit/download-2_2.html
* click the second Download button for J2ME Wireless Toolkit 2.2 Patch 200511
* and download j2me_wireless_toolkit-2_2-update_2-linux.zip
*
* Put both files to /usr/portage/distfiles and resume the installation
* Fetch failed for 'dev-java/sun-j2me-bin-2.2-r3'
ale po manualnim downloadu obou baliku mi prudi ze nesouhlasi velikost u baliku
j2me_..._.zip
!!! Previously fetched file: 'j2me_wireless_toolkit-2_2-update_2-linux.zip'
!!! Reason: Filesize does not match recorded size
!!! Got: 1521230
!!! Expected: 1537734
nesetkal se nikdo s timdle problemem? pro jistotu jsem to zkusil rozjet na windows a zadnej problem...
Nevite nekdo prosim kde byla chyba? Popr. MUZU to nejako ovlivnit. V sun dowload centru je ten soubor jenom jeden a pise mi to ze byl stazen spravne (to se pozna, protoze dalsi stazeni sun zablokuje kvuli bezpecnosti :) ) Uvitam jakekoliv napady... dekuju...
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: