Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
which: no soundwrapper in (/usr/bin:/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/opt/bin:/usr/x86_64-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.2:/usr/x86_64-pc-linux-gnu/avr/gcc-bin/4.2.1:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/qt/3/bin:/opt/eagle/bin) /usr/libexec/mozilla-launcher: line 119: 6192 Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV) $(type -P aoss) "$mozbin" "$@" firefox-bin exited with non-zero status (139)Zkoušel jsem ho znova emergnout, ale bez úspěchu. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
Ahoj. Nevím co jsem uděla špatně,Nespýtal si sa Gúgľa?!
... jediné co jsem udělal než mi přestal chodit firefox bylo nainstalování avr-gcc, ale to s tím asi nijak nesouvisí...Takže sa pravdepodobne zmenilo ešte aj niečo iné, čí s tým súvisí. Trebárs neúmyselne. Začal by som kontrolou toho, kde sa podel program, ktorý firefox hľadá. Asi ho hľadal aj doteraz, a asi ho aj našiel. Asi ho niekto odinštaloval, premenoval, premiestnil, alebo len zmenil nastavenie premennej PATH.
revdep-rebuild
. Pokud nepomůže ten, tak to až poté řešit nějak dál.
Tiskni
Sdílej: