Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
du -sm -h $(find $1 -maxdepth 1 -xdev -type d) | sort -g |\ while IFS=",press_CTRL+V+TAB_here" read du x username; do if [[ "$du" -gt "10" ]]; then sendmail mail@mail.cz <<-EOE Blah blah $du$x blah "$username". EOE done
fi
jako konec podmínky if
Nevim jak ten text rozsekat a vyhodnotit.
Možná by bylo jednodušší otočit pořadí - nejdřív find
a teprve pak volat ten du
(jenomže tím pak přijdeme o možnost řazení, ale to se dá udělat nakonec). A jak bylo řečeno (tedy napsáno), je lepší poslat souhrn.
#tohle asi nefunguje, ale takhle jsem to myslel #budeme předpokládat, že v názvu souboru nejsou mezery atp. find $1 -type d ... | ( while read adresar; do velikost=`du -sm $adresar | cut '-d' -f 1`; if [ $velikost -gt 10000000 ]; then echo "Adresar $adresar je prilis velky ($(( $velikost / 1000 ))KB)" fi done #tímhle přesměrováním si nejsem úplně jist, aby to fungovalo ) >seznam.$$ if [ `wc -l < $seznam.$$` -gt 0 ]; then mail ... < $seznam.$$ fi rm -f seznam.$$
ale ani jedno mi nefunguje
Jo, udělal jsem pár překlepů, ale pokud jsem pochopil zadání správně, tak následující skript už by měl být okay.
#!/bin/sh #budeme hledat jenom adresáře #(šlo by sem doplnit ještě nastavení rodičovského) find -type d | ( #výstup pošleme kolonou #a budeme ho číst řádek po řádku while read adresar; do #spočtu souhrnou velikost v bajtech #(a vezmu jen 1. sloupeček) velikost=`du -sb $adresar | cut -f 1`; #jenom ladící výpis (na 1 řádek) echo "Zpracovavam adresar $adresar o velikosti $velikost" >/dev/stderr #je to moc velké? if [ $velikost -gt 10000000 ]; then #jenom vypíšu (celý subshell je přesměrován!) #možná budete chtít upravit jednotky echo "Adresar $adresar je prilis velky " \ "($(( $velikost / 1000 ))KB)" fi done #a obrovské adresáře si uložím do pomocného souboru ) >seznam.$$ #jestli má pomocný soubor alespoň 1 řádek, tak if [ `wc -l < seznam.$$` -gt 0 ]; then #tady se nastaví třeba odeslání mailem nebo tak něco echo "Byly nalezeny veliké adresáře:" cat seznam.$$ fi #uklidíme po sobě rm -f seznam.$$
(du -sm $(find "$1" -maxdepth 1 -xdev -type d) | sort -g |\ while IFS=" " read velikost adresar; do if [[ "$velikost" -gt "10" ]]; then echo "Adresar $adresar ma velikost $velikost M, coz je skoro dost." fi done) | sendmail mail@example.comSpouštět:
skript.sh /var/spool/virtual
Ve výrazu IFS=" "
je třeba mezeru nahradit fyzickým znakem tabelátoru (lze vložit většinou třeba ctrl+v+tab nebo jinak).
Výraz sendmail mail@example.com
lze pro vyzkoušení nahradit výrazem cat
.
Tiskni
Sdílej: