abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Komunita

    Canonical oznámil, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie) v Ubuntu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, dnes poprvé překonala hranici tří bilionů dolarů (62,1 bilionu Kč). Alphabet se připojil k malé skupině společností, které tuto hranici pokořily. Jsou mezi nimi zatím americké firmy Nvidia, Microsoft a Apple.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:33 | IT novinky

    Spojené státy a Čína dosáhly dohody ohledně pokračování populární čínské platformy pro sdílení krátkých videí TikTok v USA. V příspěvku na síti Truth Social to dnes naznačil americký prezident Donald Trump. Dosažení rámcové dohody o TikToku vzápětí oznámil americký ministr financí Scott Bessent, který v Madridu jedná s čínskými představiteli o vzájemných obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Bessentova slova později potvrdila také čínská strana.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Komunita

    MKVToolNix, tj. sada nástrojů pro práci s formátem (medialnym kontajnerom) Matroska, byl vydán ve verzi 95.0. Podpora přehrávání formátu Matroska míří do Firefoxu [Bug 1422891, Technický popis]. Přehrávání lze již testovat ve Firefoxu Nightly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.9. 17:33 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 211. sraz, který proběhne v pátek 19. září od 18:00 ve Studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Na srazu proběhne přednáška Jiřího Eischmanna o nové verzi prostředí GNOME 49. Nemáte-li možnost se zúčastnit osobně, přednáškový blok bude opět streamován živě na server VHSky.cz a následně i zpřístupněn záznam.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.9. 01:33 | IT novinky

    Microsoft se vyhnul pokutě od Evropské komise za zneužívání svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s aplikací Teams. S komisí se dohodl na závazcích, které slíbil splnit. Unijní exekutivě se nelíbilo, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Microsoft nyní slíbil jasné oddělení aplikace od kancelářských nástrojů, jako jsou Word, Excel a Outlook. Na Microsoft si

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (82%)
     (7%)
     (3%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 184 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 10.9. 13:00
    Rozcestník

    Dotaz: php-gd a slackware

    Prom avatar 5.11.2007 17:03 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    php-gd a slackware
    Přečteno: 386×
    pokousim se rozchodit si apache s php a gd, gd se mi ale nechce chytit. apache, php, gd, libjpeg, libpng mam stahnute z current na slackware. nicmene php je zkompilovano s --with-gd=shared a obavam se ze to je onen problem. gd se v phpinfo() nehlasi a v samotnem skriptu php funkce napojene na gd hlasi called undefined function. vygooglil jsem, ze lidem na suse a rh pomohl balicek php-gd, nic podobneho pro slackware jsem ale nenasel. rikam si, ze prece ve slacku by tahle feature mala byt taky defaultne rozchozena bez nutnosti prekopilovavat cele php - nema nekdo napad, kde jsem neco prehledl nebo nedoinstaloval ? diky httpd 2.2.6 php 5.2.4 gd 2.0.35 libjpeg 6b libpng 1.2.22
    slax - nový pohled na svět...

    Odpovědi

    5.11.2007 20:16 kafi | skóre: 25 | blog: muj_prvni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php-gd a slackware
    no nechci do toho kecat ale mam slackware 11ctku a primo po instalaci "balicku" vse jede jak ma. Sice apache je ve verzi 1.3.37 a php verze 4.4.4, ale to mne nijak neomezuje.
    5.11.2007 20:17 kafi | skóre: 25 | blog: muj_prvni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php-gd a slackware
    jeste jsem zapombnel odpovedet na tu zasadni otazku a to zda to bude chtit prekompilovat celel php. Myslim ze ano.
    Prom avatar 5.11.2007 23:24 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: php-gd a slackware
    takze si i sam odpovidam a opet potvrzuji ozkousenou pravdu, ze kazdy den je nutne se linuxu naucit 3-4 veci, jinak se proste clovek zblazni...

    gd - problem byl zakopany v chybejicim balicku t1lib. chybu jsem objevil v error-logu samotneho httpd kam jsem se predtim (bohuzel) nepodival, koukal jsem do errorlogu samotneho skriptu, kde nic nebylo - zjistil jsem skutecnost, ze nelze nahrat celou knihovnu i v pripade, ze chybi jedina, pro konkretni pripad nepouzivana dep knihovna. sice jsem si i predtim overoval pomoci ldd gd.so ze vsechny dep knihovny jsou nalezene (ci jak to pravne vyjadrit) krome one jedne potvurky libt1 ale nepovazoval jsem to za problem, protoze s fonty nemam v umyslu v soucasne chvili cokoli podnikat.

    aspon uz vim, co je to zkompilovana knihovna shared, ze i presto se objevuje v phpinfo() kdyz je funkcni, jak se kontoroluji zavislosti pomoci ldd, ze pomoci ldconfig -n se daji obnovit tyto zavislosti, ze deb balicky se daji rozbalit prozkoumat pomoci ar -x a ze v balicku php-gd je velke ku... nic :) tohle vsechno je "jasne" kdyz to clovek vi, ale tyhle "samozrejmnosti" proste nikde nejsou napsane. tak az tedka :)

    takze dekuji vsem, kdo se vyjadrili.
    slax - nový pohled na svět...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.