Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
A co chceš vědět? Nenapsal jsi co jsi zkusil... To čekáš že ti sem okopírujeme help z VMwaru? Jak nastavit síť na linuxu tu bylo v článcích aspoň stokrát a internetu je toho i česky taky dost..
Omlouvám se, ale až napíšeš co jsi zkusil, můžeme ti říct co jsi dělal špatně nebo tě doplnit.. Takhle jsme ti řekli odkud začít..
Dobře, předpokládám, že jsi pomocí vmware-config.pl
nejdříve tu síť nastavil. Jaké má adresy? Co jsi nastavil na jednotlivých virt. strojích?
pricemz u jednoho z nich se ip nastavila jako 169.254.7.28 a u 2. virt. stroje ip je 192.168.106.129, masky jsou stejne 255.255.255.0Je mi líto, ale pokud tady ten problém nevidíš, tak ta první odpověď byla naprosto na místě
Ten vmware-config se spouští během instalace vmwaru a ptá se tě na konfiguraci interních sítí atd, najdi ho a zkus projít znovu, vyber, že chceš v host-only network používat DHCP a na obou virt. strojích nastav automatické přiřazení IP adresy. Když budeš mít štěstí tak je to vše co potřebuješ.
PS: Já tomu nevěřím - zdá se že o sítích vážně nevíš nic (to není urážka), musíš nejřív pochopit jak to funguje a návodů pro začátečníky je na webu vážně dost..
u jednoho z nich se ip nastavila jako 169.254.7.28
Takové adresy přiděluje Zeroconf nebo jak se to "DHCP bez DHCP" jmenuje. Zkontrolujte konfiguraci sítě na tomto stroji.
Já jenom trochu: VMware host only network
Tiskni Sdílej: