Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
A co chceš vědět? Nenapsal jsi co jsi zkusil... To čekáš že ti sem okopírujeme help z VMwaru? Jak nastavit síť na linuxu tu bylo v článcích aspoň stokrát a internetu je toho i česky taky dost..
Omlouvám se, ale až napíšeš co jsi zkusil, můžeme ti říct co jsi dělal špatně nebo tě doplnit.. Takhle jsme ti řekli odkud začít..
Dobře, předpokládám, že jsi pomocí vmware-config.pl
nejdříve tu síť nastavil. Jaké má adresy? Co jsi nastavil na jednotlivých virt. strojích?
pricemz u jednoho z nich se ip nastavila jako 169.254.7.28 a u 2. virt. stroje ip je 192.168.106.129, masky jsou stejne 255.255.255.0Je mi líto, ale pokud tady ten problém nevidíš, tak ta první odpověď byla naprosto na místě
Ten vmware-config se spouští během instalace vmwaru a ptá se tě na konfiguraci interních sítí atd, najdi ho a zkus projít znovu, vyber, že chceš v host-only network používat DHCP a na obou virt. strojích nastav automatické přiřazení IP adresy. Když budeš mít štěstí tak je to vše co potřebuješ.
PS: Já tomu nevěřím - zdá se že o sítích vážně nevíš nic (to není urážka), musíš nejřív pochopit jak to funguje a návodů pro začátečníky je na webu vážně dost..
u jednoho z nich se ip nastavila jako 169.254.7.28
Takové adresy přiděluje Zeroconf nebo jak se to "DHCP bez DHCP" jmenuje. Zkontrolujte konfiguraci sítě na tomto stroji.
Já jenom trochu: VMware host only network
Tiskni
Sdílej: