abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.4. 11:55 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.26.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 04:44 | Pozvánky

    Ve středu 29. dubna 2026 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 7. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj i uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večerních hodin. Hackday je určen všem zájemcům o praktickou práci s Linuxem na telefonech. Zaměří se na vývoj aplikací v userspace, například bankovní aplikace, zpracování obrazu z kamery nebo práci s NFC, i na úpravy

    … více »
    lkocman | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1423 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: cache flushes not supported

    11.11.2007 19:02 mmartin
    cache flushes not supported
    Přečteno: 230×
    Ahoj.

    Dnes se muj linux pri bootu zastavil na hlasce

    hda: cache flushes not supported

    hda:

    Netusite nekdo v cem by mohla byt chyba? Poslednim zasahem byla instalace samby. V bootu zadna viditelna chyba. K vypisu se nedostanu. Netusim vubec od ceho zacit.

    Diky.

    Odpovědi

    11.11.2007 19:43 Petr Zelenka | skóre: 24 | Semice/Stuttgart (Sindelfingen)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cache flushes not supported

    Ahoj, Google mě zanesl na konkurenční ;) portál Linuxsoft. Podle tohoto článku není tebou uvedená hláška chybou -- nebo alespoň mně se to nezdá. Na druhou stranu, DoktorNo měl evidentně podobný problém jako ty.

    Zkus do Googlu zadat celou tvoji hlášku. Já to udělal a ty dva odkazy, co jsem uvedl v předchozím odstavci, jsou jen ty z první strany. Třeba tě některý nakopne správným směrem.

    A teď si uvědomte, jaký je vztah mezi krychlí a motýlem.
    12.11.2007 01:13 mmartin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cache flushes not supported
    Díky za pomoc.

    Tento odkaz jsem také našel, ale moc platný mi nebyl. Už jen pro to, protože (a to jsem zde neuvedl) jsem si po různém zkoumání (boot v rescue modu, boot bez cd mechanik atp.) všimnul, že linux končí pokaždé jinde. Sice pokaždé v jiné hlášce ale vždy okolo cache flushes not supported. Jak uvádíte, toto není chyba a hálšku má pravděpodobně při bootování ve výpisu každý druhý uživatel.

    Nakonce, po postupném odstraňování jednotlivého HW jsem odstranil(fyzicky vytažením z case) síťovou kartu a lunx bootnul jako by se nic nedělo.

    Co z toho plyne ? Vůbec nevím. Pravděpodobně byl problém v driveru k síťové kartě, který mi zaseknul proces inicializace tak, že nebyl schopen dále pokračovat. Co je ještě zvláštnější je to, že jsem stejnou síťovku vrátil zpět, do stejného pci slotu a boot již zase probíhal bez problémů.

    Nenapadá mne tedy kde byla chyba. Síťovka je na svém místě asi tak měsíc a do této chvíle nic podobného nevyvedla.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.