Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Zdravím, sestra potřebuje do školy software Arcexplorer. Po skouknutí jejich webu jsem se zaradoval, protože mají verzi i pro Linux. Teď jsem už dost naštvanej, protože se mi ji nepodařilo spustit.
Program se dá stáhnout tady: http://www.esri.com/download/arcexplorer/90/linux/ArcExplor9.0_linux.tar
Program se mi podařilo nainstalovat tak, že jsem do adresáře mnt/cdrom nakopíroval ty soubory (z lokálního disku mě to nechtělo žrát). Po "instalaci" se akorát vytvořila složka "aej90exe", ve které je adresářová struktura. Zkoušel jsem spustit soubor, který je ve složce "bin" aejava. Ale program mi vyhodí tohle: "** AEJHOME must be defined".
Podle manuálu by se měl zadat tento příkaz: "setenv AEJHOME (ArcExplorer Installation Directory)/aej90exe"
, ale vyhodí mě to, že program setenv neexistuje.
Přesně je to v manuálu takto:
ESRI recommends that you execute ArcExplorer from a C shell. The following instructions are for a C shell environment setup. To use ArcExplorer, add the following lines to your .login or .cshrc file: setenv AEJHOME (ArcExplorer Installation Directory)/aej90exe setenv LD_LIBRARY_PATH $AEJHOME/lib Make sure that $AEJHOME/bin is in the PATH. set path = ( $path $AEJHOME/bin ) To enable the changes, type: % source <.login or .cshrc>
Nemá někdo z vás zkušenost s tímto softwarem nebo netuší, jak ho zprovoznit? Díky za odpovědi
tcsh
), nebo si ty instrukce budete muset poupravit pro bash
(nebo v cem to poustite).
jirka:~> setenv AEJHOME jitka/Linux_2/ArcExplorerJava9.0/aej90exe jirka:~> setenv LD_LIBRARY_PATH $AEJHOME/lib jirka:~> set path = ( $path $AEJHOME/bin ) jirka:~> % source < .login or .cshrc > Missing name for redirect.Program se stále odmítá spustit. Pořád vypisuje to stejné. Myslím si, že jsem někde udělal chybu. Nebyl by někdo tak hodný a nezkusil to rozjet?
DISCLAIMER: neznam syntax C shellu, neumim dobre prekladat z EN do CZ a neznam ten program...
--
ESRI doporucuje spoustet ArcExplorer z C shell-u. Nasledujici instrukce jsou pro nastaveni prostredi v C shell-u.
Pokud chcete pouzivat ArcExplorer, pridejte nasledujici radky do sveho souboru .login
nebo .cshrc
:
setenv AEJHOME (ArcExplorer Installation Directory)/aej90exe
setenv LD_LIBRARY_PATH $AEJHOME/lib
Ujistete se, ze $AEJHOME/bin
je v PATH
:
set path = ( $path $AEJHOME/bin )
Tyto zmeny aktivujete pomoci prikazu:
% source .login
nebo % source .cshrc
(podle toho, kam jste ty zmeny napsal)
(pozn. prekladatele: znak "%" neni soucast prikazu, ale prompt prikazoveho radku, abyste vedel, ze tohle se nema psat do souboru, ale spustit jako prikaz )
Jen bych trosku poopravil, neumím vůbec překládat z EN. Jinak to sedí... :)DISCLAIMER: neznam syntax C shellu, neumim dobre prekladat z EN do CZ a neznam ten program...
Tak jsem si vytvořil soubor .login, vložil do něj:
setenv AEJHOME /home/jirka/jitka/Linux_2/ArcExplorerJava9.0/aej90exe setenv LD_LIBRARY_PATH $AEJHOME/libPoté jsem spustil příkaz:
jirka:~> source .loginAkorát jsem nepochopil tento příkaz, nevím, kam ho mám vložit
Nicméně, když zkusím spustit zase ten program, tak to pořád vypisuje:Ujistete se, ze $AEJHOME/bin je v PATH: set path = ( $path $AEJHOME/bin )
** JAVA_HOME must be defined
V manuálu je ještě napsáno toto, ale nevidím v tom nic vyznamnýho, v home žádný soubor "aimsclient.properties" nemám.
Editing the $HOME/aimsclient.properties file Update the value of the WebBrowser key in the aimsclient.properties file to point to the location of your default browser. Update the value of the AEJavaHelp key in the aimsclient.properties file to point to the location of the ArcExplorer online Help files. Starting ArcExplorer With $AEJHOME/bin included in your PATH, start ArcExplorer by typing: aejava
Tiskni
Sdílej: