Přidaný režim autonomního řízení vozidel Tesla Mad Max je dostupný pro vybrané zákazníky v programu EAP (Early Access Program). Nový režim je na silnici agresivnější, častěji mění pruhy a ne vždy dodržuje rychlostní limity. Agentura JPP spekuluje, že v Česku by se mohl nový režim namísto Mad Max jmenovat Mad Turek...
Byla vydána nová verze 9.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Nově také pro NanoPi R3S, R3S LTS, R76S a M5. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
bat, tj. vylepšený cat se zvýrazňováním syntaxe a integrací s gitem, byl vydán ve verzi 0.26.0.
Byla vydána první verze 0.0.1 [Mastodon] multipatformního renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Vývoj Serva započal v roce 2012 v Mozilla Corporation. V roce 2020 bylo Servo předáno nadaci Linux Foundation. Servo je napsané v programovacím jazyce Rust.
Cloudovou službu Amazon Web Services (AWS) americké firmy Amazon dnes postihl globální výpadek. Omezil dostupnost řady aplikací a webů, například populární platformu Snapchat nebo aplikaci s prvky umělé inteligence (AI) Perplexity. Podle webu Downdetector hlásily problémy také uživatelé obchodu Amazon, streamovací platformy PrimeVideo nebo platební služby PayPal.
GNU Octave lze nově používat ve webovém prohlížeči v JupyterLite s jádrem Xeus-Octave.
Od 3. do 16. listopadu proběhnou Dny AI 2025. V úterý 11. listopadu proběhne Open source AI day v Red Hatu v Brně.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 158 (pdf) a Hello World 28 (pdf).
Vývojáři GIMPu nově vydávají oficiální snap balíčky GIMPu. Jsou sestavovány přímo v jejich CI (Continuous Integration) systému.
Správce sbírky fotografií digiKam byl vydán ve verzi 8.8.0. Jedná se o převážně opravné vydání provázené aktualizacemi knihoven. Novinky zahrnují implicitní použití systémového barevného profilu monitoru, import/export hierarchie štítků, editační nástroj rozostření aj.
vyhrabal jsem v komoře jeden hodně starý notebook (ani na něm není podepsaný výrobce) a snažím se ho zprovoznit s linuxem. 486/66, 8MB RAM. Poměrně snadno jsem tam nacpal zipslack verze 7.1, ale nedaří se mi rozchodit PCMCIA řadič. Jediné co jsem zjistil (po rozebrání notebooku), že je to na čipu CL PD6720, ale "insmod i82365" ho nemůže najít. Zkoušel jsem různé parametry (např. "wakeup=1", který jsem někde vyhrabal na CL čipy), ale nic. Možná by pomohlo vědět, na jaké adrese a přerušení tento řadič nejčastěji sedí, nevíte to někdo? Provozuje někdo PCMCIA na tomto čipu? Jak startujete card-services?<BR>
Dík
Ja mam notebook Acer, podla dmesg je tam radic<BR> CL PD6729. V conf.modules mam iba "alias eth0<BR> xirc2ps_cs" (sietovka Xircom IIPS). V /etc/sysconfig je subor pcmcia<BR> kde je definovane PCMCIA=yes a PCIC=i82365.<BR> Start pcmcia sluzieb je definovany<BR> v /etc/rc.d/rc2.d/S45pcmcia. Ja mam problem<BR> ze po zapnuti notebooku pcmcia slot <BR> neozije - musim notebook restartovat (aj pod Win).<BR> Mam RH6.2. Pcmcia mi chodilo aj pod RH 5.x<BR>
Tiskni
Sdílej: