Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Jak byste postupovaly po prihlaseni? Rad bych kdyby se toto vlakno rozvinulo do ruznych tipu pro administratory jak pri tomto postupovat...jiste..koupit knihu bezpecnost v linuxu a precist si ji se uz nejakou dobu chystam, googluju a ctu tuto tematiku take.. :)..ale tak proc se nepobavit na foru :)
Uz sem se parkrat setkal se zamrznutim na jinem serveru...tam to bylo nejspis prilis mnoha nezavrenyma spojenima...to mi poradil netstat kde jsem videl velkou spoustu nezavrenych soketu ve stasvu CLOSE_WAIT.
Ale tentokrat netstat -a
jel fakt desne pomalu...kazde spojeni mu trvalo zobrazit treba 10 sekund..a jen co se dostal k poslouchajicimu popu tak dalsi uz nezobrazil vubec. Nemel jsem cas tak jsem v rychlosti kouknul na ps aux..do syslogu, auth.logu ale nic podezreleho...
Co byste udelali jinak? Jaky dalsi postup byste pouzili?? Mate nejaky oblibeny link kde tyto informace jsou vystizne popsany? ( google neni odpoved ;)
stavovy firewall ktery dropuje syn pakety pokud je jich vic nez--limit 1/s --limit-burst 4
nastaveny mam...
Dik..doufam, ze zkuseni borci poradi ;)
Tiskni Sdílej: