Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Ahoj. Narazil jsem na problem a potreboval bych to pomoci nejak vyresit, nebo alespon vedet proc to nejde. (Debian Etch)
Jako prvni bych vas informoval, ze pppoe
ma problemy na Xen serveru v domU (virtualni server). V dom0 (host) neni zadny problem a pppoe najede bez problemu. Stejny xen kernel z binarek u Debianu Etch.
Virtualnimu serveru je udelen vyhradni pristup na sitovou kartu a to tak, ze jsem nastavil boot option pciback.hide=(00.00.0) a pak pci option v configuraku pro virtualni server. Sitovka bez problemu funguje a je to Intel 1G, driver e1000 najel a bezi.
pppoe
je nastaveno pres pppoeconf
automaticky. Samo si to najde pppoe spojeni na eth2 a vse nakonfiguruje.
Samotny problem je kdyz se snazi o spojeni:
Nov 21 12:39:40 alsfw01 pppd[1316]: Plugin rp-pppoe.so loaded. Nov 21 12:39:40 alsfw01 pppd[1316]: Linux kernel does not support PPPoE -- are you running 2.4.x? Nov 21 12:39:40 alsfw01 pppd[1316]: Exit.
Napada vas neco? Jak muzu zjistit, kde je chyba? Jde nejak zaridit vice verbose log?
Dik za vsechny napady. Uz se s tim morim 4 dny. Zkousel jsem vsemozne kombinace a porad se nemuzu nekam dohrabat.
zgrep PPPOE /proc/config.gz
?
Ak povie
CONFIG_PPPOE=m
tak mkôžeš skúsiť ako root urobiť
modprobe pppoe
Ak povie
# CONFIG_PPPOE is not set
tak potrebuješ prekompilovať jadro. Hláška samotná napovedá, že ak máš jadro 2.4 tak by si mal prejsť na niečo novšie. Verziu jadra povie uname -r
Prave ze v jadre je
alsfw01:~# zgrep PPPOE /proc/config.gz CONFIG_PPPOE=m
modprobe pppoe
naloaduje vsechny moduly.
Ale porad dostavam ty same zpravy.
Jeste se na neco zeptam ohledne toho interface eth2, na kterem mam pppoe nastavene.
Je toto vse ok nebo je na tech vypisech neco podivneho? Hlavne PHYAD: 0 - ma tam byt nula?
alsfw01:~# ifdown eth2 alsfw01:~# ifup eth2 ADDRCONF(NETDEV_UP): eth2: link is not ready e1000: eth2: e1000_watchdog: NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth2: link becomes ready alsfw01:~# ethtool eth2 Settings for eth2: Supported ports: [ TP ] Supported link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full 100baseT/Half 100baseT/Full 1000baseT/Full Supports auto-negotiation: Yes Advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full 100baseT/Half 100baseT/Full 1000baseT/Full Advertised auto-negotiation: Yes Speed: 1000Mb/s Duplex: Full Port: Twisted Pair PHYAD: 0 Transceiver: internal Auto-negotiation: on Supports Wake-on: umbg Wake-on: g Current message level: 0x00000007 (7) Link detected: yes
Tak jsem po nekolika dnech na to konecne prisel.
Ve virtualnim stroji stacilo naistalovat udev a vse se rozbehlo. Uprime receno nevim, jak na to udev muze mit vliv, ale asi ma.
Take jsem si nemyslel, ze udev musi bezet, ale ted mi to dava smysl, protoze kdyz jsem tu kartu fyzicky priradil pro domU, tak tam asi musi byt neco (udev) co ji vlastne ridi. Je to preci fyzicke zarizeni. Ale to me hned nenapadlo, protoze normalne pciback.hide nepouzivam, tedy fyzicka zarizeni jsou jen na dom0.
No, byla to fuska, ale ted jsem happy jako blecha.
Tiskni Sdílej: