abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:44 | Komunita

    Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 01:22 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:22 | Nová verze

    Byla vydána grafická knihovna Mesa 26.0.1 s podporou API OpenGL 4.6 a Vulkan 1.4. Je to první stabilní verze po 26.0.0, kde se novinky týkají mj. výkonu ray tracingu na GPU AMD a HoneyKrisp, implementace API Vulkan pro macOS.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.23.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opravuje 11 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Španělský softwarový inženýr oznámil, že se mu podařilo na dálku ovládat sedm tisíc robotických vysavačů po celém světě. Upozornil tak na slabé kybernetické zabezpečení těchto technologií a jejich možné a snadné zneužití. Nesnažil se hacknout všechny robotické vysavače po světě, ale pouze propojil svůj nový DJI Romo vysavač se zařízením Playstation. Aplikace podle něj ihned začala komunikovat se všemi sedmi tisíci spotřebiči a on je

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 03:33 | Humor

    Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 24
    včera 02:22 | Nová verze

    GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    24.2. 16:22 | IT novinky

    Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 962 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"

    Johny z Podoli avatar 3.12.2007 22:42 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"
    Přečteno: 469×
    Jde o změnu vzdáleného klíče u ssh, často přeinstalovávám systémy když testuji, ručně promazávat můj known_hosts je nepohodlné (mj. formát souboru je lehce nečitelný).

    neznáte nejlépe nějaký "přepínač" pro ssh který automaticky přepíše v known_hosts záznam na aktualizovaný? Já nemohu nic najít :(.

    dík, Johny
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz

    Odpovědi

    Medved09 avatar 3.12.2007 22:48 Medved09 | skóre: 26 | Havlíčkův Brod / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"
    Nevim co je necitelne na: 1 radek = 1 klic, ale budiz...
    Myslim, ze je to StrictHostKeyChecking ask do /etc/ssh/ssh_config
    Fordem tam, vlakem zpátky :-)
    Johny z Podoli avatar 3.12.2007 23:14 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"
    tak toto je moje known_hosts, trochu blbe se mi identifikuje o jaky radek jde.. (od doby co jmeno/ip serveru neni citelna :(
    |1|yH5RQsIxENFYIsBjhKSTO5fik/k=|wOPk2YawrLPhSGHvL5riEkx6pro= ssh-rsa AAAAB3NzaC1yc2EAAAABIwAAAIEAyax0P1vK8RS+dVNHztOr0Ntx+q2gXz4+TJGhbVWa9nvjY3H5Iyex/sQ/98JjNPit7vIuw6ewuKoLViZaY/SffChX8HMd+HOkYrJuRojtD........
    
    |1|xbmkENYr8eG4KEGQyBdtUVornXk=|2o1mVToYdGNb+tvdylejbkHAw94= ssh-rsa AAAAB3NzaC1yc2EAAAABIwAAAIEAyax0P1vK8RS+dVNHztOr0Ntx+q2gXz4+TJGhbVWa9nvjY3H5Iyex/sQ/98JjNPit7vIuw6ewuKoLViZaY/SffChX8HMd+HOkYrJuRojtD........
    
    mazani radku dle chyby ssh je nepohodlne, protoze ip ma nekdy i dns :D a ja pak to opakuji dvakrat. Jinak volba co si napsal mi nefunguje, ještě před napsáním dotazu jsem to zkoušel a bohužel nic.

    Johny
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
    3.12.2007 23:58 Oto Petřík | skóre: 11 | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"
    na vypnuti hashovani nove pridanych staci upravit:
    /etc/ssh/ssh_config:
    HashKnownHosts no
    
    pro odebrani zaznamu (i hashovaneho) staci:
    ssh-keygen -R jmenopocitace
    
    3.12.2007 23:38 Platonix | skóre: 20 | blog: FUD: Férový Uživatelův Deníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"
    Tady bych poradil použít příkaz ssh-keygen -R hostname, kde za hostname doplníte adresu stroje, na který se připojujete. Tento příkaz odstraní ze souboru known_hosts všechny staré fingerprinty daného hosta. Zkrátka jakoby zapomene, že se k němu kdy vůbec připojoval.
    Když já tomu prostě nerozumím. Kdo si neváží svobody, je na půli cesty o ni přijít
    Johny z Podoli avatar 4.12.2007 02:19 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ssh - "REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!"
    dík moc
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.