abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (2%)
     (19%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (15%)
     (15%)
     (11%)
    Celkem 123 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: bcm4311 ovladac pro PCI-E

    15.12.2007 13:39 Haitko Mora
    bcm4311 ovladac pro PCI-E
    Přečteno: 869×
    Zdrawicko takze chtel bych Vas poprosit o pomoc..de o to ze na mem notebooku chci mit archlinux notebook je konkretne acer extensa 5220 no a nejde mi rozbehat wifi na notebooku je zatim nainstalovano ciste jen vsechno z obyc install cd tzn core coz ma nejakych 150 mb ..noo a problem je vtom ze kdyz uz dam iwconfig tak mi kartu nacte napise broadcom bcm4311 jako ok pres fconfig-a mi ji to zaznamena jako ethernet kartu..aaale pres iwlist mi ani trochu nejde scanovat..proste vypise interface doesnt support scanning: no such device.. v jadre je nacitany modul bcm4311 ndiswrapper je instalnuty ale nijak sem to nekonfiguroval pochybuju ze je fukncni kazdopadne cetl sem ze karta de slusne rozchodit i se samotnym bcm4311 ...noo ale mne to jaksi nejde.. na strankach vyrobce sem zistil ze karta je pci-e no a dozvedel sem se ze v jadre modul na pci-e chyby...takze to bude asi tim?.. nemohli by ste mi dat link na ten ovladac? pripadne nazev kdyby byl v repozitarich? Nebo to bude necim uplne jinym? diky moc za odpovedi..smile

    Odpovědi

    15.12.2007 13:53 Petr Dlouhý
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bcm4311 ovladac pro PCI-E
    Na bcm43xx je potřeba firmware od té karty, který se získá z původního win ovladače utilitkou bcm43xx-fwcutter.
    15.12.2007 15:08 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bcm4311 ovladac pro PCI-E
    Soubory z kterých si můžeš vypreparovat firmware pomocí bcm43xx-fwcutter jsou tady, koukám že je tam kdyžtak i návod jak.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.