Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
smtp_sasl_auth_enable = yes smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/isp_auth smtp_sasl_security_options = noanonymouskde v souboru ´isp_auth´ je např:
smtp.poskytovatel.cz username:passwordcelé to příkazem
postmap hash:/etc/postfix/isp_authVše se zdá v souladu s manuály, ale v logu ani zdání po poslání AUTH atd. Tudíž jde NIC. Pouze systém doručí maily s adresou hostovanou poskytovatelem (ISP). Opravdu by uvedená nastavení měla stačit pro poslání AUTH PLAIN (LOGIN) serveru ISP, který by pak poslal kód SUCCESFULL a systém by jel dál ??? neboli cosi takovéhoto : (base64-encoded)
Klient (POSTFIX směrem na ISP server): AUTH LOGIN Server ISP : 334 VXNlcm5hbWU6 Klient: d2VsZG9u Server ISP : 334 UGFzc3dvcmQ6 Klient: dzNsZDBu Server ISP : 235 2.0.0 OK Authenticated ... ...HELP PLS !
16.2.3. Set security options
Finally we set security options. In our scenario we will allow Postfix to use anonymous and plaintext authentication. That's why we set the paramter, but leave it empty:
smtp_sasl_security_options =
priklad:
All settings together will give this listing in main.cf.
# SASL SUPPORT FOR SERVERS
# The following options set parameters needed by Postfix to enable
# Cyrus-SASL support for authentication of mail servers.
smtp_sasl_auth_enable = yes
smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/sasl_passwd
smtp_sasl_security_options =
Sice podle jinych zdroju by to tak, jak to mas asi melo fungovat - mne to na jednom ze serveru, ktery se autentizuje proti o2 smtp funguje presne tak, jak pisu - s prazdnym parametrem :) Otestuj a dej vedet, jestli pomohlo - priznam se, ze jsem nestudoval tuto problematiku do hloubky a ten server je konfigurovany uz moc davno :)
Tiskni
Sdílej: