abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 17:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    1.12. 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 3
    1.12. 13:44 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 12:00 | Bezpečnostní upozornění

    V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 08:00 | IT novinky

    I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 07:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 21:11 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 16:22 | Nová verze

    Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 16:11 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
     (38%)
     (19%)
     (42%)
    Celkem 26 hlasů
     Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Openoffice BASE

    7.1.2008 14:07 safe
    Openoffice BASE
    Přečteno: 1097×
    Zdravím, rozhodl jsem se ze začátku postavit evidenci ekonomiky na OO BASE a mysql. Chtěl bych se zeptat, zda lze někde stáhnout rozšiřující moduly pro OO BASE týkající se ovládacích prvků. Především mi zde chybí editující formulář s více záložkami (tak jak je v Accesu).

    Odpovědi

    7.1.2008 14:59 Pavel Sýkora | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Openoffice BASE
    Oficiální repository pro rozšíření OO Base je zde: http://extensions.services.openoffice.org/taxonomy_menu/4/5

    Jak vidíte, moc jich tam zatím není. Sám jsem se pokoušel s OO Base (konkrétně verze 2.1 a 2.2, včetně Sun Report Builderu) doplnit svůj evidenční systém o reporting přímo do OpenOffice, ale měl jsem z toho více než rozporuplné pocity - nakonec jsem to vzdal (resp. odložil do nějaké z příštích verzí OpenOffice) a zůstal u dosud používané kombinace dávkového zpracování, příkazového řádku a webového interfacu do databáze. Rozhodně bych si dovolil označit OO Base jako nejméně zralou část OpenOffice, který jinak celkem rád používám (pravda, i v v ostatních modulech se nějaká ta chybka občas najde). Na adresář pro MailMerge OO Base jistě stačí, ale jinak mi to nepřijde (zatím?) nic moc.

    Já osobně bych se asi do většího systému založeného na OO Base zatím nepouštěl. Ale berte to jako můj osobní názor, nemohu vyloučit že jsem si problémy s OO Base způsobil vlastní blbostí nebo že mi logika programu prostě jen nějak nesedla.
    Dalibor Smolík avatar 7.1.2008 15:10 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Openoffice BASE
    Mám podobný pocit - OpenBase bych zatím na firemní systém nenasazoval. Raději bych vsadil na osvědčenou kombinaci MySQL+PHP, případně jiné podobné programy.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    7.1.2008 16:42 Pavel Sýkora | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Openoffice BASE
    Webový interface je IMHO z hlediska poměru náklady/užitná hodnota nejlepší. Asi bych to ale neomezoval tak striktně. Jako backend bych se nebál použít libovolnou kvalitní databázi (PostgreSQL, MySQL, Firebird apod.), jako middleware bych spíše než čisté PHP viděl jakýkoliv kvalitnější MVC framework pro webové aplikace. Najdete jich několik asi pro většinu jazyků přicházejících v úvahu (Ruby, Python, Java, Perl, PHP - přikláněl bych se ale k rozumné objektové orientaci - Ruby nebo Python).

    Každý framework ale umí něco kromě základní funkcionality i něco navíc (Ajax, dávkové zpracování, command-line, verzování databázového schématu, pluginy a mnoho dalších možných i nemožných vlastností), tak si musíte vybrat, co vlastně budete potřebovat . Ne všechny podporují stejně dobře všechny databáze, MySQL bývá IMHO podporovaná nejlépe (i když ji osobně nepoužívám, protože jsou tam pro mé menší projekty zbytečně technické věci a má pro mne dost hnusnou syntaxi SQL). U frameworků bývá poněkud otravné, že mívají strmější křivku učení, takže dost dlouho nic nemáte "v ruce". Ale většinou se to dá přežít. Za odměnu pak rozumně funkční prototyp aplikace uděláte za dopoledne. Důležité je si uvědomit, že často konkrétní framework předepisuje (nebo doporučuje), jaké návrhové vzory se mají použít pro databázová schémata. Pokud to člověk dodrží, hned je vše jednodušší. Frameworky mají kromě toho výhodu, že funkčnost databázových modelů se nemusí programovat ve vlastní databázi, ale v jazyce daného frameworku.

    Z mých zkušeností je zatím na inhouse projekty podobného rozsahu z frameworků nedostižný Ruby on Rails, který má těch pokročilých vlastností opravdu hodně a mám pocit, že ostatní frameworky se ho snaží s dost vekým odstupem kopírovat. Jako bonbónky bych uvedl např. slušná podpora AJAXu, verzování databázových schémat (tohle je fakt k nezaplacení) a spoustu pluginů, které mohou dost usnadnit život. Dá se stáhnout i zabalená windowsovská instalace (je to včetně apache a mysql). Je ale pravda, že to není PHP, takže je potřeba se naučit i Ruby.
    Dalibor Smolík avatar 7.1.2008 16:47 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Openoffice BASE
    Díky za dobré objasnění, já jsem šel cestou co nejrychlejší funkčnosti a s ohledem na mé nulové znalosti s programováním jsem použil pouze MySQL+PHP a to jen zpočátku jen nejzákladnější funkce. Předtím jsem měl určité zkušenosti s MS Accessem, ale MySQL je o něčem jiném (znalost jazyka SQL nutná :-)).
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.