Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
nejvhodnější je přečíst si ubuntí Průvodce po instalaci kde se popisuje vše nejnutnější, od instalace kodeků až po driver na NVidie – třeba pro jeho instalaci není třeba klikat „další” „další” „další” „dokončit”, ale pouze zaškrtnout a stisknout „OK” ..tak si říkám zlatý Linux.
A úplně nejpohodlnější je konfigurace přístupem Cut&Paste z prohlížeče do terminálu, jak je tomu např. v odstavci Nesvobodný software – nesrovnatelné s proklikáváním hordy dialogů na windows
Doporučuji používat vyhledávání. Bez něj se do budoucna nehnete.
Třeba tato wikipedie, na kterou odkazuje kolega, je krásně napsaná. Kubuntu je "speciální" odnož, takže si musíte postupy trošku upravit, případně se podívat, jestli tam není něco v angličtině.
Třeba tady je článek přímo na instalaci nvidia ovladačů - popis pro všechny možné verze, včetně kubuntu.
Jinak ke kodekům, našel jste správce balíčků? Někde tam je, stačí se jen podívat. Pomocí něj můžete přidat další zdroje - jsem si jistý, že to najdete. Držte se původního článku. No a pak už stačí jen zaktualizovat a najít příslušný balíček.
Tiskni
Sdílej: