Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
-exec
při větším množství souborů není nejlepším řešením. Zbytečně se tím prodlužuje vykonávání příkazu.
rm
(v případě varianty find ... -exec
), kdy se rm
spouští pro každý soubor znovu. V případě varianty s xargs
smaže rm
více nalezených souborů najednou.
Ten první případ s -exec
je tedy něco jako find... | xargs -n1 ...
Záleží na tom, jestli se použije
find ... -exec ... \;
nebo
find ... -exec ... +
nebo dokonce
find ... -delete
Ale ne všechy implementace to podporují.
echo
interní příkaz shellu.
$ echo `find`
---výpis---
$ /bin/echo `find`
bash: /bin/echo: Argument list too long
V tom případě ale pořád nechápu proč by interní příkaz shellu měl mít neomezeně dlouhé argumenty.
execve()
, takže pak problém nevznikne ani u externího příkazu.
xargs
řeší problém "argument list too long" tak, že ten příkaz v případě potřeby spustí víckrát...
find
vypisuje cesty oddělené \n a vy předáváte xargs
přepínač -0
, takže hledá oddělovač \0. Takhle je to správně:
find -print0 | xargs -0 /bin/cat
Tiskni
Sdílej: