abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 393 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Jak dropovat na routeru multicast

    26.1.2008 16:05 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Jak dropovat na routeru multicast
    Přečteno: 620×
    Mám takový problém, na sítí máme router, který vysílá multicast, ale ten se šíří i do míst kam nechceme, proto se ptám jak by se dalo dropovat multicast pakety přímo na routeru, myslíte že to jde?

    Odpovědi

    26.1.2008 20:45 bobek | skóre: 8 | Beroun, Praha, Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dropovat na routeru multicast
    Chtelo by to vice infomaci - treba jaka je topologie site. Ale proc router posila multicast do rozhrani, kde ho nikdo nechce? Kam mate nastavenu routu pro multicastove adresy?

    Neni problem spis za smerovacem - v nejakem switchi, ktery neumi igmp snooping?
    vencour avatar 26.1.2008 20:50 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dropovat na routeru multicast

    Já měl pocit, že je to věc konfigurace igmp?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    27.1.2008 09:15 sartori | skóre: 7 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dropovat na routeru multicast
    OSPF? ;-) jake adresy se tam objevuji? co je to za zelezo?
    27.1.2008 19:35 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dropovat na routeru multicast
    Multicastový paket (dále jen mc) je paket jako každý jiný. Takže odpoveď je ano (použijte třeba iptables).

    Na druhou stranu jste šťastný člověk, protože mně se nikdy nepodařilo přesvědčit linux, aby lokálně generované mc pakety byly šířeny do všech připojených sítí.

    Pokud vím, tak mc socket se musí nabindovat na konkrétní rozhraní (obvzláště jedná-li se o link scope adresu) a pak je paket odeslán jen a pouze z tohoto rozhraní. Nebude-li socket svázán s konkrétním rozhraním, bude vybráno podle směrovací tabulky první vhodné.

    Samozřejmě věc se má ještě jinak, pokud daný stroj funguje jako randevous router (hovoříme-li o PIM-SM). To se pak do toho ještě plete user-space démon, který by měl pakety ručně kopírovat na upstream linku, respektive spravovat směrovací tabulku mc provozu (ip mroute).

    Pokud jde o tento případ, tak si zjistěte, jaký mc forwarding démon používáte (mrouted, mrd, xorp aj.) a v jeho konfiguraci vypněte daná rozhraní. Jejich existenci pak nebude brát v potaz, bude ignorovat příchozí IGMP/ICMPv6 žádosti o připojení do skupiny a nebude tak na ně přeposílat mc provoz.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.