Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Možná Ti někdo poradí něco lepšího, ale zkusil bych se zamyslet nad převodníkem USB-RS232 (nebo si to postavit s obvodem FT232BM) a pak třeba PonyProg.
Já mám paralelní port, takže používám ten + avreal.
AVRUSB500v2 jsem překreslil do EAGLE, vyrobil, našel i způsob, jak do něj natáhnout firmware bez použití linuxu (tam se mi to nepodařilo - nejsem linux guru, spíše jen občasný uživatel) a momentálně jej používám k programování - teď zrovna ATTINY2313 v prostředí AVRSTUDIO. Nastavuje se jako STK500, čili by jej měl po natažení firmware zvládnout jakýkoliv programátor, který tento protokol umí. Zatím jsem nenašel problém - připojím (dokonce skrz něj napájím z USB i cílovou desku) a funguje to i docela rychle. Jsem spokojený.
Podklady (jednostranná DPS) i návod na natažení firmware pomocí AVRDUDE ve windows jsem zveřejnil tady:
PS: rád vidím někoho z Rožnova.
Tiskni Sdílej: