Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
#!/bin/bash SIMULACIA=y urob() { find | sort -dr | (while read i; do [ "$i" = "." ] && continue if [ "`test $1 "$i"; echo $?`" = "0" ]; then NOVY=`echo "$i" | sed 's/ /_/g;y/ČčÝýÚúŮůŇňŘřŠšŽž/CcYyUuUuNnRrSsZz/'` # sem dopln odstranovanie diakritiky if [ "$SIMULACIA" = "y" ]; then echo "mv '$i' '$NOVY'" else mv "$i" "$NOVY" fi fi done) } urob -d # najprv len adresare urob -f # potom len subory
mv './#_MP3/Stone_Temple_Pilots/1992 - Core/Core - 07 - Creep.mp3' './#_MP3/Stone_Temple_Pilots/1992-Core/Core-07-Creep.mp3' mv: cannot stat `./#_MP3/Stone_Temple_Pilots/1992 - Core/Core - 07 - Creep.mp3': No such file or directory
mv "$i" "`echo \"$i\" | iconv -f utf-8 -t us-ascii//translit`"
#!/bin/bash # premenuje obsah vsetkych zadanych adresarov tak, aby neobsahovali diakritiku # a zjednodusi ich mena if [ $# -eq 0 ];then echo "Usage: ${0##*/} directory ..." else while [ $# -gt 0 ];do if [ -d "$1" ];then find "$1" -mindepth 1 -maxdepth 1 | while read name; do echo "$name" >&2 nname=`sed -r 'y/ĄąÁÂĂÄáâăäĆÇČćçčĎĐďđÉĘËĚéęëěÍÎíłľĹĺŃŇńňÓÔŐÖóôőöŔŕŘřŚŠŞśšşŤťŢţŮÚŰÜůúűüÝýŹŽŻźžż\x9D\x9A\x9E\x8D\x8A\x8E/AaAAA s/[^-0-9a-zA-Z_./()]+/_/g s/([-_])\1*/\1/g s/^[-_]+// s/[-_]*-[-_]*/-/g s/[-_ ]+([.()])/\1/g s/([.()])[-_ ]+/\1/g' <<<"$name"` if [[ "$name" != "$nname" ]]; then if [[ -e "$nname" ]]; then oname="$nname" for ((i=0; i<1000; i++)); do nname="${oname%.*}."`printf %04d $i`".${oname##*.}" [[ ! -e "$nname" ]] && break done fi mv -v "$name" "$nname" fi find "$1" -mindepth 1 -maxdepth 1 -type d -print0 | xargs -0r "$0" done shift else echo "Directory $1 does not exist" >&2 fi done fi
zkousel jsem tento skript...a on mi napsal tuhle chybu:
./rename.sh rename
rename/Dobytí severního pólu.mpg
sed: -e expression #1, char 192: unterminated `y' command
`rename/Dobytí severního pólu.mpg' -> `'
mv: cannot move `rename/Dobytí severního pólu.mpg' to `': No such file or directory
Co s tim?
Kdyz to udelam takto, tak mi to z nazvu udela takove paskvily...
napr:
DobytA_severnA_ho_pA3lu.mpg
zkousel jsem tento skript...a on mi napsal tuhle chybu:
Ještě mě napadlo - soubor obsahuje mezeru, měl by se dát do uvozovek. Pak to nenahlásí, že soubor nebyl nalezen. Například při přehrávání souboru je možné zadat příkaz
mplayer soubor.mpg, avšak v případě mezer je nutné zadat
mplayer "první soubor.mpg", vámi uvedený skript možná obsahuje tento problém.
Tak jsem objevil, ze v karename je plugin, ktery tohle umi, ale je zatim experimentalni....mate s nim nejake zkusenosti?
Prisli jste uz kvuli nemu nekdo o data?
Tiskni
Sdílej: