Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
find -name xxx -exec mv {} yyy\;
jste zkousel?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
ls -1 | while read FILE ; do NEWFILE=$(echo $FILE | sed -e 's/\(.*\);1/\1/g') ; mv $FILE $NEWFILE ; doneNeresi to stavy kdy by byly dva soubory velmi podobneho jmena v jednom adresari atd. Mimochodem, co to ma spolecneho s rekurzi?
#!/usr/bin/env bash
var=`find /prohledavany/adresar -name '*\;1' -print`
for i in "$var"; do
mv "$i" ${i%;1}
done
;1
zakončené i adresáře. Zkusil bych něco jako:files=`find . -name '*\;1' -print | sed 's/\n/\ /g'` for i in $files; do mv "$i" "`echo "$i" |sed "s/;1//g"`"; done
find /adresar -type f -exec bash -c 'mv "$0" "${0%;1}"' '{}' \;Vysvetleni: Find pres volbu -exec spusti bash a preda mu 3 parametry: (1) -c, (2) mv "$0" "${0%;1}" a (3) jmeno souboru. Bash podle volby -c pozna, ze ma argument (2) interpretovat jako seznam prikazu. Argument (3) vlozi Bash do promenne $0. Seznam prikazu (argument (2)) pak uz jen pouzije promennou $0. Pokud tam vidite nejakou chybu, tak to opravte. Normalni lidi pouzivaji neco jako
find /adresar -type f -exec ./prejmenuj '{}' \;kde prejmenuj je napr.
#!/bin/bash mv "$1" "${1%;1}"ale me to po tech zhavych psech nedalo, a ten skript jsem vecpal do jednoho radku.
find /adresar -type f -exec bash -c 'echo mv _"$0"_ _"${0%;1}"_' '{}' \;(Podtrzitka jsou tam proto, aby bylo videt, kde zacinaji a konci jednotlive argumenty.) Tyhle "zhustene" prikazy sice vypadaji cool, ale pokud se clovek splete, tak muze natropit hodne skody.
Tiskni
Sdílej: