Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
/home/ussitema/public_html/furnituretable -> /home/ussitema/public_html/FURNITURETABLENo a jde o to ze rucne bych to delal hrozne dlouho, tak jestli by se na to nedal vytvorit nejaky jednoduchy scriptik? Dekuji
ln -s `ls | tr [A-Z] [a-z]` .
[root@server2 test]# ln -s `ls | tr [A-Z] [a-z]` . [root@server2 test]# ls aaa AAA bb ccc CCC [root@server2 test]# ls -l total 12 lrwxrwxrwx 1 root root 3 Feb 12 05:25 aaa -> aaa drwxr-xr-x 2 root root 4096 Feb 12 05:25 AAA drwxr-xr-x 2 root root 4096 Feb 12 05:25 bb lrwxrwxrwx 1 root root 3 Feb 12 05:25 ccc -> ccc drwxr-xr-x 2 root root 4096 Feb 12 05:25 CCC
#!/bin/bash
for i in *; do
ln -s $i `echo $i | tr [A-Z] [a-z]`
done
Na jeden řádek to pak je:
for i in *; do ln -s $i `echo $i | tr [A-Z] [a-z]`; done
#!/bin/bash #set -x for i in *; do if [[ -d "$i" && ! -L "$i" ]]; then lowercasedir=`echo "$i" | tr [A-Z] [a-z]` if [[ "$lowercasedir" != "$i" ]]; then if [[ ! -e "$lowercasedir" ]]; then ln -s "$i" "$lowercasedir" else dirinode=`ls -id "$i" | gawk '{print $1}'` if [[ ! -e "${lowercasedir}_${dirinode}" ]]; then ln -s "$i" "${lowercasedir}_${dirinode}" fi fi fi fi done
find
, ln
a tr
. U find
u použij parametr -exec
. Je to na jeden řádek.
Tiskni
Sdílej: