abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 13:22 | Komunita

    RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | Zajímavý software

    Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).

    kovariadam | Komentářů: 0
    dnes 02:44 | IT novinky

    Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Bezpečnostní upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Pozvánky

    Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní

    … více »
    alian | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.58 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Josephine Pfeiffer. Vypíchnout lze možnost nmtui zobrazit nastavení Wi-Fi jako QR kód nebo podporu CLAT (464XLAT) a tunelů GENEVE (Generic Network Virtualization Encapsulation).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2202 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: PowerDNS a IPv6, na nektere dotazy vraci svou IPv4

    the.max avatar 16.2.2008 11:47 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    PowerDNS a IPv6, na nektere dotazy vraci svou IPv4
    Přečteno: 227×
    Dobry den

    Protoze v blizke dobe budeme mit noveho providera, ktery nam konecne dokaze nabidnout nativni IPv6 konektivitu, tak zatim experimentuji s tunelem od SixXS.net. Problem je v tom, ze, pokud mam na pocitacich (Gentoo, a asi i win) jak IPv4 tak IPv6 adresu (IPv6 pridelenou pomoci RADVD, ale i rucne) a zadam do prohlizece nejakou adresu, napriklad www.dsl.cz ,nebo www.csas.cz, www.seznam.cz, DNS server mi vrati jeho vlastni IPv4 adresu coz je nesmysl.Na jine stranky se bez problemu dostanu. Pokud dam host -6 www.dsl.cz, vrati mi to pouze IPv4 adresu. Kdyz vlezu na www.abclinuxu.cz tak to jde, host -6 mi vrati take jen IPv4 adresu. Pokud si do /etc/resolv.conf zapisu jine DNS nez me lokalni, tak je vse v poradku. Problem je ale ten, ze PowerDNS funguje jako primarni DNS pro nekolik domen, sekundarni pro jine domeny a jako hlavni DNS pro celou sit pro dotazovani, takze je celkem nerealne menit nastaveni na cca 300 pocitacich. PowerDNS posloucha jak na IPv4, tak na IPv6. Pokud necham pouze IPv4, je situace naprosto stejna. Kyz vymazu veskere AAAA zaznamy, situace se nemeni. Ma nekdo napad jak z toho ven?
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.

    Odpovědi

    the.max avatar 16.2.2008 12:01 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PowerDNS a IPv6, na nektere dotazy vraci svou IPv4
    Jeste dodam, ze PowerDNS proto, protoze zaznamy udrzuji v databazi a take potrebuju jen DNSko, ne nejakej moloch, kterej mi pomau umi udelat i tousty. Jako recursor pouzivam precurosor od PowerDNS
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.