Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Byla vydána nová verze 16 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Texas Instruments představil nejmenší mikrokontrolér na světě MSPM0C1104. Je o 38 % menší než současné nejmenší mikrokontroléry. Má pouze 1,38 mm².
Resorty vnitra a průmyslu a obchodu navrhují, aby poskytovatelé připojení k internetu zaznamenávali, které weby lidé navštěvují. K těmto citlivým informacím má mít přístup i policie a zpravodajské služby. Vyplývá to z návrhu vyhlášky. Resort vnitra ale obavy o soukromí odmítá. Tvrdí, že díky změně budou policisté schopni vyšetřování lépe cílit a ušetří tak soukromí těch, kterých se jejich činnost netýká.
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o zkušenostech s GrapheneOS (Wikpedie), tj. variantou Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí, ale kde i přesto funguje téměř vše, co na Androidu od Googlu. Na rozdíl od LineageOS a jeho odnoží GrapheneOS podporuje pouze telefony Pixel od Googlu.
ini_set('display_errors','1'); ini_set('display_startup_errors','1'); error_reporting (E_ALL); $output = array(); $command="/opt/mono-1.2.6/bin/mono /var/www/vhosts/agoodcausedev.com/subdomains/test/mono/BuildMonoTool.exe"; exec($command, $output); var_dump($output);Pokud ho spustim z prikazove radky, tak funguje OK
[root@e82-103-143-126s test]# php monotest.php
array(1) {
[0]=>
string(15) "Couldn't find ."
}
Ale pokud to zobrazim pres prohlizec, je vystup
array(0) { }
Nemuzu prijit na to v cem je problem, nejspis neco se zabezpecenim, ale safe_mode jsem v php vypnul a take selinux jsem uplne vypnul
Dekuji za rady
Tiskni
Sdílej: