abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | IT novinky

    Anthony Enzor-DeMeo je novým CEO Mozilla Corporation. Mozillu převzal po dočasné CEO Lauře Chambers. Vybudovat chce nejdůvěryhodnější softwarovou společnost na světě. Firefox by se měl vyvinout v moderní AI prohlížeč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.20 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček RustDesk Server pro vzdálený přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Nová verze

    Jonathan Thomas oznámil vydání nové verze 3.4.0 video editoru OpenShot (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdrojové kódy OpenShotu jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení je i balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.6 otevřeného, licenčními poplatky nezatíženého, univerzálního ztrátového formátu komprese zvuku Opus (Wikipedie) a jeho referenční implementace libopus. Podrobnosti na demo stránce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:33 | Komunita

    Vojtěch Polášek představil Vojtux, tj. linuxovou distribuci pro zrakově postižené uživatele. Vychází ze spinu Fedory 43 s desktopovým prostředím MATE. Konečným cílem je, aby žádný Vojtux nebyl potřeba a požadovaná vylepšení se dostala do upstreamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 00:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) druhá RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.12. 15:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 160 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.12. 14:11 | IT novinky

    Izrael od února zakáže dětem používat v prostorách základních škol mobilní telefony. Podle agentury AFP to uvedlo izraelské ministerstvo školství, které zdůraznilo negativní dopady, které na žactvo používání telefonů má. Izrael se tímto krokem přidává k rostoucímu počtu zemí, které dětem ve vzdělávacích zařízeních přístup k telefonům omezují.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    15.12. 14:00 | IT novinky

    Internetová společnost Google ze skupiny Alphabet pravděpodobně dostane příští rok pokutu od Evropské komise za nedostatečné dodržování pravidel proti upřednostňování vlastních služeb a produktů ve výsledcích vyhledávání. V březnu EK obvinila Google, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje na úkor konkurence vlastní služby, například Google Shopping, Google Hotels a Google Flights. Případ staví Google proti specializovaným

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    15.12. 12:22 | Pozvánky

    Byl oznámen program a spuštěna registrace na konferenci Prague PostgreSQL Developer Day 2026. Konference se koná 27. a 28. ledna a bude mít tři tracky s 18 přednáškami a jeden den workshopů.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (20%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (18%)
    Celkem 471 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem

    22.2.2008 20:28 Hopp
    Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    Přečteno: 477×
    Nazdar.

    Chtěl bych podiskutovat zda je možné toto ...

    1. V Ubuntu vytvořím přes nějaký soft kryptovaný partition. 2. Do něj přes VirtualBox naistaluji WinXP, které normálně používám.

    Pokud by toto šlo, byl by to snad nejlepší mě doposud známý postup, jak si chtánit data. Počítač se bude prostě tvářit že je tam jen Linux, ale ten je přitom jen prostředníkem Win, kteréžto jsou hlavní pracovní platformou.

    Co si o tom myslíte?

    Je možné spouštět Win přes VirtualBox z partition, která je šifrovaná třetím programem?

    Dík za názory-zkušenosti.

    Odpovědi

    23.2.2008 23:11 lolo6 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    No ja bych to ani nekryptoval.Pokial ide o registrovany pc nemal bych vetri zo software policie.Jednoducho pokial je niekto extra dobry v pc nepracuje u policie za 15 litrov. A ochrana dat?To tam mas patent na coca colu? Tato odpoved patri do casti nazor.
    24.2.2008 03:31 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    Nenapadá mě žádný problém, který by se mohl vyskytnout.
    Quando omni flunkus moritati
    24.2.2008 11:54 doron | skóre: 21 | blog: Sensors a Ksysguard | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    Normálně to tak používám, jedna partition (VFAT32), šifrovaná truecryptem, je tedy dostupná z Windows i Linuxu. Potom mohu spouštět VM pomocí VirtualBox A VMWARE, jak z Linuxu, tak i z Windows.
    You can't fuck everyone, but you can try to.
    25.2.2008 10:13 Hopp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    ... jo, ale jde mi o to, že ta partition na které je přes VBox naistalovan WinXP je zašifrovaná z linuxu nějakým jiným programem.

    Tzn. že Win které jsou spuštěné z VBoxu, by neměli vědět že disk na kterém se nachází je šifrovaný.

    Prostě v Linuxu přes nějaký soft zakryptuji jednu partition tak že jeli spuštěn kryptovací program je ta partition normálně dostupná tak jako jiné nekryptované disky. A právě to té zakryptované chci přes VBox naistalovat WinXP.

    Jde mi to o jesli se to nebude problém, protože když ještě jakoby před VBoxem ve kterém pojedou WinXP, bude nějaký jiný kryptovací program, jenž realtime kryptuje patition při práci s ní .......

    Díkec
    25.2.2008 10:58 Hopp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    Myslím to tak, že pokud by někdo vymontoval disk a připojil, našel by v jednom oddíle Linux a v druhém jen kryptovaná data.

    Jen by mě zajímalo jestli třeba Truecrypt zanéchává na ním kryptované partition adresářovou strukruru a jen jsou obsahy souborů šifrované, nebo tam je jen jeden kryptovaný soubor, jakoby obraz disku .... a to je to co přesně chci.

    Tak by prostě na jednom oddílu disku byl prázdný Linux a na druhém oddílu jen jeden kryptovaný nic neříkající velký soubor ... to by bylo hodně gud ... ;)
    26.2.2008 07:34 doron | skóre: 21 | blog: Sensors a Ksysguard | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Win ve VirtualBoxu na šifrované partition třetím programem
    No ale to řešení, které jsem ti popsal, je přesně to co požadujuš, a něco navíc. Zašifrovaný diskový oddíl pomocí Trucryptu, můžeš ho připojit, jak k Linuxu, tak k Windows, pokud do něj umístíš nějaká data, nebo virtuální stroje, můžeš k nim potom přistupovat z obou OS. Pokud použiješ nějaké řešení, co poskytuje tvoje distribuce, bude to podobné, akorát dostupné pouze z Linuxu.
    You can't fuck everyone, but you can try to.
    25.2.2008 16:29 pvc2
    Rozbalit Rozbalit vše Proč vytvářet na disku partition?
    Virtualbox implicitně vytvoří virtuální disk uvnitř souboru VDI. Podobně Truecrypt může vytvořit virtuální šifrovaný disk uvnitř souboru. Do něj by se umístnil soubor VDI.

    Součástí Ubuntu je ecryptfs mající podporu přímo v jádře. Ten umožňuje namountovat adresář jako šifrovaný. V takovém adresáři se vytvoří VDI anebo se do něho přesune už existující VDI třeba s nainstalovanými Windows. Soubor se automaticky zašifruje a ve Windows ve Virtualboxu by se maximálně dalo naměřit, že je disk o trošku pomalejší. Funguje to!
    26.2.2008 00:32 Hopp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč vytvářet na disku partition?
    Díky moc ....

    Plánuji reinstal systému a chcu to vzít jak se říká vod podlahy a jít na to vod lesa .... :DDD

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.