NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Proti takhle zjednodusenemu pohledu se musim ohradit.Nemám čas na to, abych sem svůj pohled psal ve svojí úplnosti.
Mnohe komercni produkty uzivatele doslova vedou. Rikaji mu, jak ma data vyhodnotit a jak ma vysledky prezentovat.A říkají to vždy správně? Pokud na tom záleží, tak se uživatel statistiky beztak neobejde bez konzultace s opravdovým statistikem.
Neco takoveho v R nenajdete. Tam casto musite hledat mezi tisici ruznych rutin.Když člověk ví co hledá a co chce, a když o statistice něco málo ví (a chce se dozvědět víc), nevidím v tom problém.
Navic kdyz vetsina vasich kolegu pouziva program Statistica, pak vetsinou uslysite nazvy testu podle toho programu.To znám na vlastní kůži.
V R se ty testy obcas jmenuji jinak.A co? V přednáškách a učebnicích jsou zmíněny i alternativní názvy. Není problém je znát.
Vam pak nezbyde, nez na webu hledat, o jakem testu to vlastne kolegove mluvi, a pak ho dohledavat v R.Ano, když něco nevíte, musíte si to zjistit. Co je na tom špatného?
Tohle se mi stalo nekolikrat a zadna zabava to nebyla.Mě se to taky stává docela mě to baví.
library(Rcmdr)
a dál už jen klikáte.
Jinak základní statistické testy lze páchat i s pomocí OO.org Calc nebo Gnumericu.
Ať se daří:)
Pokud temto lidem predlozite R, pak jejich prvni myslenka bude, ze si delate srandu.Souhlasím a s tímto zvlášť. Lidé mají prostě své bloky a předsudky. Jsou zdegenerovaní kvůli Windows. Když ale člověk přijde na abclinuxu a chce statistický balík, R je to nejlepší, co se mu dá doporučit. Nebo klidně S-plus ve Wine, pokud to není v rozporu s licencí, případně nativní unixovou verzi, která ale zase nemá GUI. Mezi "černou skříňkou" a "teoretickou znalostí" může být plynulý přechod. Já třeba Rkové skripty taky používám jako černou skříňku, protože jejich kód neznám. Na fakultě nás učili klikat v S-plusu pro Windows. Zjistil jsem, že v řádce a batch modu je všechno snažší, logičtější a rychlejší, tak jsem se na zkoušku připravoval s Rkem. A když se to můžu naučit já, zvládne to každý.
Tiskni
Sdílej: