Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
Proti takhle zjednodusenemu pohledu se musim ohradit.Nemám čas na to, abych sem svůj pohled psal ve svojí úplnosti.
Mnohe komercni produkty uzivatele doslova vedou. Rikaji mu, jak ma data vyhodnotit a jak ma vysledky prezentovat.A říkají to vždy správně? Pokud na tom záleží, tak se uživatel statistiky beztak neobejde bez konzultace s opravdovým statistikem.
Neco takoveho v R nenajdete. Tam casto musite hledat mezi tisici ruznych rutin.Když člověk ví co hledá a co chce, a když o statistice něco málo ví (a chce se dozvědět víc), nevidím v tom problém.
Navic kdyz vetsina vasich kolegu pouziva program Statistica, pak vetsinou uslysite nazvy testu podle toho programu.To znám na vlastní kůži.
V R se ty testy obcas jmenuji jinak.A co? V přednáškách a učebnicích jsou zmíněny i alternativní názvy. Není problém je znát.
Vam pak nezbyde, nez na webu hledat, o jakem testu to vlastne kolegove mluvi, a pak ho dohledavat v R.Ano, když něco nevíte, musíte si to zjistit. Co je na tom špatného?
Tohle se mi stalo nekolikrat a zadna zabava to nebyla.Mě se to taky stává docela mě to baví.
library(Rcmdr)
a dál už jen klikáte.
Jinak základní statistické testy lze páchat i s pomocí OO.org Calc nebo Gnumericu.
Ať se daří:)
Pokud temto lidem predlozite R, pak jejich prvni myslenka bude, ze si delate srandu.Souhlasím a s tímto zvlášť. Lidé mají prostě své bloky a předsudky. Jsou zdegenerovaní kvůli Windows. Když ale člověk přijde na abclinuxu a chce statistický balík, R je to nejlepší, co se mu dá doporučit. Nebo klidně S-plus ve Wine, pokud to není v rozporu s licencí, případně nativní unixovou verzi, která ale zase nemá GUI. Mezi "černou skříňkou" a "teoretickou znalostí" může být plynulý přechod. Já třeba Rkové skripty taky používám jako černou skříňku, protože jejich kód neznám. Na fakultě nás učili klikat v S-plusu pro Windows. Zjistil jsem, že v řádce a batch modu je všechno snažší, logičtější a rychlejší, tak jsem se na zkoušku připravoval s Rkem. A když se to můžu naučit já, zvládne to každý.
Tiskni Sdílej: