NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
pacman -S nvidia
, stazuje sa na konflikt s libgl
a pyta sa ci to chcem odstranit. Ak to spravim, naistaluje sice ovladac a aj ked nakonfigurujem /etc/X11/xorg.conf
, nenastartuje xserver, takze libgl je asi potrebne.
Skusil som teda druhu variantu - instalovat driver s ovladacom stiahnutym z NVidie. Pod rootom som spustil instalator, ale jemu zase vadi zapnuty modul rivafb
. Tak som trocha googlil, a zistil som ze ho ani nemam -> zadal som pod rootom lsmod | grep rivafb
a nevypisalo nic A ked som pozrel /etc/X11/xorg.conf
v sekcii driver je "vesa". Cize dobre by bolo "vesa" vypnut pri starte systemu, lenze na nete som sa dozvedel len ze to treba vypnut v "nejakom" configu.
Som v koncoch, tak sa obraciam na pomoc.
Vopred dakujem za rady, pomoc a reakcie.
rivafb
resp vesa
, ale ak tam nieco zostalo, ako to odstranim / odinstalujem ? thnx
xorg.conf
mi vyhodi, ze nemoze vytvorit novy xorg.conf.backup
file. V /etc/X11 tento subor tam uz bol, tak som si ho zalohoval a vymazal, lenze nemoze aj tak. Problem je v tom ze mi neostane nastavene rozlisenie.
Skusal som spustit nvidia-xconfig pod rootom. To mi vypisalo ze nastavenie je ulozene v /etc/X11/xorg.conf. Ale aj tak po restarte neni nastavene rozlisenie. Neviete poradit este s tymto ? vdakaaa
.nvidia-settings-rc
, co si myslim ze je v pohode. V prilohe teda posielam ten subor, najlepsie by bolo 1280x800 rozlisenie. Vopred vdaka xorg.conf.backup
v /etc/X11/ mozem nechat ?
xorg.conf
. Nejde to sice zapisat pod uzivatelom, tak som to zapisal inde na disk a pod rootom nakopiroval do /etc/X11/ . Lenze vysledok je rovnaky, z coho usudzujem, ze chyba bude inde .... ale kde ? Posielam xorg.conf
vykonfigurovany cez to NVIDIA nastavenie.
Tiskni
Sdílej: