Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
# No spam-related headers inserted? Here are some reasons: * @local_domains_acl is not correctly set. These headers are only inserted for recipients matching @local_domains_acl lookup (or %local_domains or $local_domains_re or field 'local' in SQL lookups); * headers can only be added or edited when messages pass through amavisd-new. This currently is not the case with sendmail milter setup (using the helper program amavis-milter.c); * tag level is set too high ($sa_tag_level_defl); * when SpamAssassin is not being called (disabled, message larger than the $sa_mail_body_size_limit, sender white/blacklisted), or SA returns an empty score e.g. when it times out, the spam score is empty (undefined); * to make message with spam score above kill_level still pass, either set globally: $final_spam_destiny=D_PASS, or declare recipient a spam_lover.
/etc/amavis/20-debian_defaults
tam je ted defaultne $sa_tag_level_deflt = 2.0
nebo do /etc/amavis/50-user
? Jsem z tech konfiguraku nejakej zmatenej, mam pocit, ze to nebere vubec /etc/spamassassin/local.cf
, je to dobre? Kde se, prosim Vas, nastavuje, aby mi neoznacoval jako spam zpravy z localhostu (serveru), s tim ma asi neco docineni to localdomains
, ze jo?
@local_domains_acl
se nastavuje v /etc/amavis/conf.d/05-domain_id
. Ted mi to myslim hlida spam i z lokalu, protoze mam nastaveno @local_domains_acl = ( ".$mydomain","." );
a melo by to snad byt jen @local_domains_acl = ( ".$mydomain" )
May 1 16:07:50 localhost amavis[27225]: (27225-01) Passed SPAMMY, LOCAL [127.0.0.1] [162.177.21.23] nekdo@neco.cz -> nekdo@localhost, Message-ID: <4819CE22.2000009@neco.cz>, mail_id: o4v8cs1lLXLA, Hits: 19.77, queued_as: 6BF03E073, 4229 msAle v samotném emailu je od Amavisu akorát:
X-Virus-Scanned: Debian amavisd-new at mailserverNevěděl byste někdo jak to přemluvit aby ty emaily taggoval?
$sa_spam_subject_tag = '***SPAM*** '; $sa_tag_level_deflt = -9999; # add spam info headers if at, or above that level $sa_tag2_level_deflt = 5; # add 'spam detected' headers at that level $sa_kill_level_deflt = 40; # triggers spam evasive actionsPrvní pravidlo přidá do subjectu zpráv označených jako spam definovaný string, druhé pravidlo přidá do hlavičky mailu spam informace, pokud jsou body vyšší než definované hodnota a zbytek je snad jasný. Tohle nastavení mám v 20-debian_defaults...
Tiskni Sdílej: