Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
# No spam-related headers inserted? Here are some reasons: * @local_domains_acl is not correctly set. These headers are only inserted for recipients matching @local_domains_acl lookup (or %local_domains or $local_domains_re or field 'local' in SQL lookups); * headers can only be added or edited when messages pass through amavisd-new. This currently is not the case with sendmail milter setup (using the helper program amavis-milter.c); * tag level is set too high ($sa_tag_level_defl); * when SpamAssassin is not being called (disabled, message larger than the $sa_mail_body_size_limit, sender white/blacklisted), or SA returns an empty score e.g. when it times out, the spam score is empty (undefined); * to make message with spam score above kill_level still pass, either set globally: $final_spam_destiny=D_PASS, or declare recipient a spam_lover.
/etc/amavis/20-debian_defaults
tam je ted defaultne $sa_tag_level_deflt = 2.0
nebo do /etc/amavis/50-user
? Jsem z tech konfiguraku nejakej zmatenej, mam pocit, ze to nebere vubec /etc/spamassassin/local.cf
, je to dobre? Kde se, prosim Vas, nastavuje, aby mi neoznacoval jako spam zpravy z localhostu (serveru), s tim ma asi neco docineni to localdomains
, ze jo?
@local_domains_acl
se nastavuje v /etc/amavis/conf.d/05-domain_id
. Ted mi to myslim hlida spam i z lokalu, protoze mam nastaveno @local_domains_acl = ( ".$mydomain","." );
a melo by to snad byt jen @local_domains_acl = ( ".$mydomain" )
May 1 16:07:50 localhost amavis[27225]: (27225-01) Passed SPAMMY, LOCAL [127.0.0.1] [162.177.21.23] nekdo@neco.cz -> nekdo@localhost, Message-ID: <4819CE22.2000009@neco.cz>, mail_id: o4v8cs1lLXLA, Hits: 19.77, queued_as: 6BF03E073, 4229 msAle v samotném emailu je od Amavisu akorát:
X-Virus-Scanned: Debian amavisd-new at mailserverNevěděl byste někdo jak to přemluvit aby ty emaily taggoval?
$sa_spam_subject_tag = '***SPAM*** '; $sa_tag_level_deflt = -9999; # add spam info headers if at, or above that level $sa_tag2_level_deflt = 5; # add 'spam detected' headers at that level $sa_kill_level_deflt = 40; # triggers spam evasive actionsPrvní pravidlo přidá do subjectu zpráv označených jako spam definovaný string, druhé pravidlo přidá do hlavičky mailu spam informace, pokud jsou body vyšší než definované hodnota a zbytek je snad jasný. Tohle nastavení mám v 20-debian_defaults...
Tiskni
Sdílej: