abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:33 | IT novinky

    Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 05:44 | Komunita

    Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Komunita

    Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o naší práci, prostředí ve kterém pracujeme a o naší firemní kultuře. Letos se dveře otevřou 26. 11. 2025 v 16:00. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem naši inženýři v Praze pracují, jak spolupracujeme se zákazníky, partnery i studenty, proč máme rádi open source a co pro nás skutečně

    … více »
    SUSEMAS | Komentářů: 1
    dnes 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Zajímavý článek

    Jeff Quast otestoval současné emulátory terminálu. Zaměřil se na podporu Unicode a výkon. Vítězným emulátorem terminálu je Ghostty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 22:55 | IT novinky

    Amazon bude poskytovat cloudové služby OpenAI. Cloudová divize Amazon Web Services (AWS) uzavřela s OpenAI víceletou smlouvu za 38 miliard USD (803,1 miliardy Kč), která poskytne majiteli chatovacího robota s umělou inteligencí (AI) ChatGPT přístup ke stovkám tisíc grafických procesů Nvidia. Ty bude moci využívat k trénování a provozování svých modelů AI. Firmy to oznámily v dnešní tiskové zprávě. Společnost OpenAI také nedávno

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 16:22 | Pozvánky

    Konference Prague PostgreSQL Developer Day 2026 (P2D2) se koná 27. a 28. ledna 2026. Konference je zaměřena na témata zajímavá pro uživatele a vývojáře. Příjem přednášek a workshopů je otevřen do 14. listopadu. Vítáme témata související s PostgreSQL či s databázemi obecně, a mohou být v češtině či angličtině.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byl vydán Devuan 6 Excalibur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Kódové jméno Excalibur bylo vybráno podle planetky 9499 Excalibur. Devuan (Wikipedie) je fork Debianu bez systemd. Devuan 6 Excalibur vychází z Debianu 13 Trixie. Devuan 7 ponese kódové jméno Freia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 10:44 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu poprvé překročil 3 %, aktuálně 3,05 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 27,18 %. Procesor AMD používá 67,10 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 10:33 | Zajímavý projekt

    Joel Severin v diskusním listu LKML představil svůj projekt linuxového jádra ve WebAssembly (Wasm). Linux tak "nativně" běží ve webovém prohlížeči. Potřebné skripty pro převod jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (18%)
     (18%)
     (22%)
     (16%)
     (21%)
     (16%)
     (17%)
    Celkem 308 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Porbém při kompilaci dev-libs/apr

    4.3.2008 11:54 Devilkin | skóre: 17 | blog: domecek | Zlín
    Porbém při kompilaci dev-libs/apr
    Přečteno: 467×
    Dobrý den,
    mám nasledující problém při překladu dev-libs/apr-1.2.11. Skončí s touto chybou
    /bin/sh /usr/bin/libtool --silent --mode=link  i686-pc-linux-gnu-gcc -pthread  -march=pentium4 -O2 -pipe -fomit-frame-pointer -DHAVE_CONFIG_H -DLINUX=2 -D_REENTRANT -D_GNU_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE   -I./include -I/var/tmp/portage/dev-libs/apr-1.2.11/work/apr-1.2.11/include/arch/unix -I./include/arch/unix -I/var/tmp/portage/dev-libs/apr-1.2.11/work/apr-1.2.11/include  -version-info 2:11:2    -o libapr-1.la -rpath /usr/lib passwd/apr_getpass.lo strings/apr_cpystrn.lo strings/apr_strnatcmp.lo strings/apr_strings.lo strings/apr_strtok.lo strings/apr_fnmatch.lo strings/apr_snprintf.lo tables/apr_tables.lo tables/apr_hash.lo atomic/unix/apr_atomic.lo dso/unix/dso.lo file_io/unix/flock.lo file_io/unix/readwrite.lo file_io/unix/filepath_util.lo file_io/unix/seek.lo file_io/unix/dir.lo file_io/unix/mktemp.lo file_io/unix/filedup.lo file_io/unix/tempdir.lo file_io/unix/filepath.lo file_io/unix/pipe.lo file_io/unix/open.lo file_io/unix/filestat.lo file_io/unix/copy.lo file_io/unix/fileacc.lo file_io/unix/fullrw.lo locks/unix/thread_rwlock.lo locks/unix/thread_mutex.lo locks/unix/thread_cond.lo locks/unix/proc_mutex.lo locks/unix/global_mutex.lo memory/unix/apr_pools.lo misc/unix/charset.lo misc/unix/env.lo misc/unix/version.lo misc/unix/rand.lo misc/unix/start.lo misc/unix/errorcodes.lo misc/unix/getopt.lo misc/unix/otherchild.lo mmap/unix/mmap.lo mmap/unix/common.lo network_io/unix/sockaddr.lo network_io/unix/sockopt.lo network_io/unix/sendrecv.lo network_io/unix/multicast.lo network_io/unix/sockets.lo network_io/unix/inet_ntop.lo network_io/unix/inet_pton.lo poll/unix/epoll.lo poll/unix/select.lo poll/unix/poll.lo poll/unix/port.lo poll/unix/kqueue.lo random/unix/sha2.lo random/unix/apr_random.lo random/unix/sha2_glue.lo shmem/unix/shm.lo support/unix/waitio.lo threadproc/unix/procsup.lo threadproc/unix/thread.lo threadproc/unix/signals.lo threadproc/unix/proc.lo threadproc/unix/threadpriv.lo time/unix/time.lo time/unix/timestr.lo user/unix/userinfo.lo user/unix/groupinfo.lo   -luuid -lrt -lcrypt  -lpthread -ldl
    g++: /usr/lib/gcc/i486-pc-linux-gnu/4.1.1/../../../crti.o: No such file or directory
    g++: /usr/lib/gcc/i486-pc-linux-gnu/4.1.1/crtbeginS.o: No such file or directory
    g++: /usr/lib/gcc/i486-pc-linux-gnu/4.1.1/crtendS.o: No such file or directory
    g++: /usr/lib/gcc/i486-pc-linux-gnu/4.1.1/../../../crtn.o: No such file or directory
    make[1]: *** [libapr-1.la] Error 1
    make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/dev-libs/apr-1.2.11/work/apr-1.2.11'
    make: *** [all-recursive] Error 1
    
    Vypadá to na nějakou chybu v profilu, ale všechno ostatní (včetně gcc) se přeloží bez problémů a jsem si skoro na 100% jistý, že profil je v pořádku.
    #profile-config list
    Available profile symlink targets:
      [1]   default-linux/x86/2006.1
      [2]   default-linux/x86/no-nptl
      [3]   default-linux/x86/2006.1/desktop
      [4]   default-linux/x86/2007.0 *
      [5]   default-linux/x86/2007.0/desktop
      [6]   hardened/x86/2.6
      [7]   selinux/2007.0/x86
      [8]   selinux/2007.0/x86/hardened
    
    gcc-config -l
     [1] i686-pc-linux-gnu-4.1.2 *
    
    Pro jistotu přikládám i emerge --info
    Portage 2.1.4.4 (default-linux/x86/2007.0, gcc-4.1.2, glibc-2.6.1-r0, 2.6.23-gentoo-r6 i686)
    =================================================================
    System uname: 2.6.23-gentoo-r6 i686 Genuine Intel(R) CPU 2160 @ 1.80GHz
    Timestamp of tree: Tue, 04 Mar 2008 09:30:02 +0000
    app-shells/bash:     3.2_p17-r1
    dev-lang/python:     2.4.4-r6
    dev-python/pycrypto: 2.0.1-r6
    sys-apps/baselayout: 1.12.10-r5
    sys-apps/sandbox:    1.2.18.1-r2
    sys-devel/autoconf:  2.13, 2.61-r1
    sys-devel/automake:  1.5, 1.10
    sys-devel/binutils:  2.18-r1
    sys-devel/gcc-config: 1.4.0-r4
    sys-devel/libtool:   1.5.24
    virtual/os-headers:  2.6.23-r3
    ACCEPT_KEYWORDS="x86"
    CBUILD="i686-pc-linux-gnu"
    CFLAGS="-march=pentium4 -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
    CHOST="i686-pc-linux-gnu"
    CONFIG_PROTECT="/etc"
    CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/env.d /etc/gconf /etc/revdep-rebuild /etc/terminfo /etc/udev/rules.d"
    CXXFLAGS="-march=pentium4 -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
    DISTDIR="/usr/portage/distfiles"
    FEATURES="distlocks metadata-transfer sandbox sfperms strict unmerge-orphans userfetch"
    GENTOO_MIRRORS="ftp://gentoo.arcticnetwork.ca/pub/gentoo/ http://ftp.ucsb.edu/pub/mirrors/linux/gentoo/ http://gentoo.chem.wisc.edu/gentoo/ ftp://gentoo.chem.wisc.edu/gentoo/ http://ftp.club-internet.fr/pub/mirrors/gentoo ftp://ftp.tu-clausthal.de/pub/linux/gentoo/ http://pandemonium.tiscali.de/pub/gentoo/ ftp://pandemonium.tiscali.de/pub/gentoo/ http://src.gentoo.pl http://gentoo.po.opole.pl ftp://gentoo.po.opole.pl http://mirror.etf.bg.ac.yu/gentoo ftp://mirror.etf.bg.ac.yu/gentoo/ http://gentoo.gg3.net/ ftp://gg3.net/pub/linux/gentoo/ "
    LINGUAS="cs en"
    MAKEOPTS="-j3"
    PKGDIR="/usr/portage/packages"
    PORTAGE_RSYNC_OPTS="--recursive --links --safe-links --perms --times --compress --force --whole-file --delete --stats --timeout=180 --exclude=/distfiles --exclude=/local --exclude=/packages"
    PORTAGE_TMPDIR="/var/tmp"
    PORTDIR="/usr/portage"
    SYNC="rsync://rsync.gentoo.org/gentoo-portage"
    USE="acl acpi apache2 berkdb cdr cjk cli cracklib crypt dri fortran ftp gpm iconv isdnlog ldap libg++ libwww midi mmx mmxext mysql ncurses nls nptl nptlonly openmp pam pcre perl php posix postgres pppd python readline real reflection samba session spell spl sse sse2 ssl symlink szip tcpd threads unicode usb x86 xorg zlib" ALSA_CARDS="ali5451 als4000 atiixp atiixp-modem bt87x ca0106 cmipci emu10k1 emu10k1x ens1370 ens1371 es1938 es1968 fm801 hda-intel intel8x0 intel8x0m maestro3 trident usb-audio via82xx via82xx-modem ymfpci" ALSA_PCM_PLUGINS="adpcm alaw asym copy dmix dshare dsnoop empty extplug file hooks iec958 ioplug ladspa lfloat linear meter mulaw multi null plug rate route share shm softvol" APACHE2_MODULES="actions alias auth_basic authn_alias authn_anon authn_dbm authn_default authn_file authz_dbm authz_default authz_groupfile authz_host authz_owner authz_user autoindex cache dav dav_fs dav_lock deflate dir disk_cache env expires ext_filter file_cache filter headers include info log_config logio mem_cache mime mime_magic negotiation rewrite setenvif speling status unique_id userdir usertrack vhost_alias" ELIBC="glibc" INPUT_DEVICES="keyboard mouse evdev" KERNEL="linux" LCD_DEVICES="bayrad cfontz cfontz633 glk hd44780 lb216 lcdm001 mtxorb ncurses text" LINGUAS="cs en" USERLAND="GNU" VIDEO_CARDS="apm ark chips cirrus cyrix dummy fbdev glint i128 i740 i810 imstt mach64 mga neomagic nsc nv r128 radeon rendition s3 s3virge savage siliconmotion sis sisusb tdfx tga trident tseng v4l vesa vga via vmware voodoo"
    Unset:  CPPFLAGS, CTARGET, EMERGE_DEFAULT_OPTS, INSTALL_MASK, LANG, LC_ALL, LDFLAGS, PORTAGE_COMPRESS, PORTAGE_COMPRESS_FLAGS, PORTAGE_RSYNC_EXTRA_OPTS, PORTDIR_OVERLAY
    
    Předem moc děkuji za jakoukoli radu. Už s tím zápasím 3 hodiny a dochází mi nápady :-(.

    Odpovědi

    4.3.2008 12:08 Devilkin | skóre: 17 | blog: domecek | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Porbém při kompilaci dev-libs/apr
    Zajímavé, že mi to docvaklo, až jsem položil dotaz :-).
    Měl jsem trošku bugr v závislostech (některé knihovny byly přeložené se špatným profilem), ale emerge -avuD všechno vyřešil.
    15.3.2008 23:01 Cutter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Porbém při kompilaci dev-libs/apr
    Dobrý den. Mám stejný problém. jsem začátečník. Dokázal byste mi prosím trochu poradit v čem byl u Vás problém? Děkuji
    30.3.2008 14:39 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Porbém při kompilaci dev-libs/apr
    narazil jsem take na tento problem, reseni bylo nasledujici: emerge libtool a pote jako root spustit: fix_libtool_files.sh 3.3.4

    Ich

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.