Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
~/.vimrc
mám nastaveno
set textwidth=80
a pokud vytvořím nový dokument, tak mi korektně zalamuje na konci řádku text na 80 znaků. Pokud však otevřu soubor s koncovkou .ddtp a chci něco upravovat, pak zalamování nefunguje, i když je tato volba v gvimu nastavena, nebo jí v něm zkusím nastavit znovu.
Čím to může být? Která volba může blokovat zapnutí této funkce a jak tento problém odstranit? Děkuji.
:set
tak tam je vidět nastavená textwidth=80
?
nastavil do ~/.vimrc
Máte tím na mysli .gvimrc?
cp This is a special kind of option, because when it's set or reset, other options are also changed as a side effect. CAREFUL: Setting or resetting this option can have a lot of unexpected effectsPokud si textwidth nastavíte ve
~/.vimrc
, tak pak už se může změnit jen v některém ze souborů, které po ~/.vimrc
následují v tom seznamu :scriptnames
.
S tím ~/.vimrc je právě trochu problém, že se nesourcuje poslední, takže se s vámi hezky nastavenámi hodnotami může později ještě něco ošklivého nepěkného stát. Doporučuji ty soubory náseldující za .vimrc prozkoumat, pak je také možnost pustit vim zcela bez sourcování nějakých konfiguráků, nebo jen s ~/.vimrc atd.
Tiskni Sdílej: