Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
~/.vimrc
mám nastaveno
set textwidth=80
a pokud vytvořím nový dokument, tak mi korektně zalamuje na konci řádku text na 80 znaků. Pokud však otevřu soubor s koncovkou .ddtp a chci něco upravovat, pak zalamování nefunguje, i když je tato volba v gvimu nastavena, nebo jí v něm zkusím nastavit znovu.
Čím to může být? Která volba může blokovat zapnutí této funkce a jak tento problém odstranit? Děkuji.
:set
tak tam je vidět nastavená textwidth=80
?
nastavil do ~/.vimrc
Máte tím na mysli .gvimrc?
cp This is a special kind of option, because when it's set or reset, other options are also changed as a side effect. CAREFUL: Setting or resetting this option can have a lot of unexpected effectsPokud si textwidth nastavíte ve
~/.vimrc
, tak pak už se může změnit jen v některém ze souborů, které po ~/.vimrc
následují v tom seznamu :scriptnames
.
S tím ~/.vimrc je právě trochu problém, že se nesourcuje poslední, takže se s vámi hezky nastavenámi hodnotami může později ještě něco ošklivého nepěkného stát. Doporučuji ty soubory náseldující za .vimrc prozkoumat, pak je také možnost pustit vim zcela bez sourcování nějakých konfiguráků, nebo jen s ~/.vimrc atd.
Tiskni
Sdílej: