Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
rpm -q x264 libquicktime ffmpeg-libs mencoder x264-0-0.10.20070819.lvn8 libquicktime-1.0.1-1.lvn8 ffmpeg-libs-0.4.9-0.41.20071011.lvn8 balíček mencoder není nainstalován yum install memcoder Setting up Install Process Parsing package install arguments No package memcoder available.
[petr@soban ~]$ rpm -qa | grep mencoder mencoder-1.0-0.90.rc2.lvn8 [petr@soban ~]$ rpm -qa | grep ffmpeg ffmpeg-libs-0.4.9-0.41.20071011.lvn8 gstreamer-ffmpeg-0.10.3-1.lvn8Jak vidíš mencoder je normálně v livně. Prostě nemícháš různé repozitáře ?
Pokud však chcete mít s Fedory multimediální stroj, musíte doinstalovat tzv. dirty stuff, pomocí neoficiálních repozitářů. Doporučuje se vybrat buď linvu nebo kombinaci freshrpms/dries (nedoporučuje se je kombinovat dohromady).
Doporučeným repozitářem je Linva.
Je to zde Fedora 7 (Moonshine)
Ale není to ten originál co jsem četl já.
Takže používat freshrpms/dries nebo livnu. je to celkem logické když v livně a freshrpms jsou stejné programy, ovšem každý balíček bude přeložen s trochu jinou závislostí s trochu jinýmy parametry atd.....
Ale rozhodně to není a nemůže být stanovisko Fedora Projectu.Fakt na 100% nevím kde jsem to už četl - ten originál co jsem četl já jsem nenašel a hledat ho už nebudu. Jinak nikomu nevnucuji že musí používat Livnu
Tiskni
Sdílej: