Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.1.7-deb (2006-10-05) on xentium.xentium
X-Spam-Level: * X-Spam-Status: No, score=1.8 required=2.0 tests=NO_REAL_NAME, RCVD_NUMERIC_HELO autolearn=no version=3.1.7-deb
to je dle jednoho how-to vporadku
Mno a ted potrebuji aby spamassassin pokud pozna spam, tak aby NECO vytvorilo novou slozku u toho usera s nazvem SPAM a hazelo to do ni.
to NECO jsem pochopil ma byt maildrop (ted to v postfixu dela sluzba jmenem virtual - kdyztak me opravte, ale takto jsem to pochopil)
dotazy:
takze jedina moznost je nainstalovat si maildrop? (ten virtual nestaci?) pokud je potreba maildrop tak jaky?
- mam debian amd64 a jak je znamo tak maildrop s mysql do toho jde nacpat jen s velikymy obtizemi - nebo staci maildrop bez mysql? - toto vazne resim uz silene dlouho a precetl jsem hafo navodu atp - jsem odkazany vetsinou na cestinu, ale i tak jsem to poradne nepochopil.... (nasel jsem na google how-to na maildrop, pak na maildrop s mysql, pak courier-maildrop, pak 2.0.2. pak 2.0.3......)
Dekuji
kryten:/etc# cat maildroprc if (/^X-Spam-Flag: *YES/) { exception { to "$HOME/$DEFAULT/.Spam/" } } else { exception { to "$HOME/$DEFAULT" } } kryten:/etc#v postfixu mam jako transport nastaven maildrop a pokud se dobre pomatuji, tak konfiguraci pro pristup k MySQL bere maildrop z /etc/courier/authmysqlrc Adresar ".Spam" vytvarim skriptem pri zalozeni noveho uzivatele, ale sel by vytvaret pripsanim par radku v maildroprc.
With courier-authlib it is possible to use the maildrop (not courier-maildrop) package from Etch without any patching.tzn. pouzit maildrop, nikoliv courier-maildrop. zbytek viz dokumentace k maildrop-u
Tiskni
Sdílej: