Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
resim naledujici problem. Zakaznik potrebuje www server. Rozhodl jsem se jej postavit na Fedore (6). Zakaznik mi dodal nasledujici podklady: Bude se jednat o DELL pracovni stroj. Nejprve tam dame 1 SATA disk a pote tam pridame druhy.
Zakaznikovi chci vyhovet, tedy jsem se chtel zeptat, zda lze nasledujici: Na zacatek nainstaluji RAID (mirrorring) pouze jako virtualni na jeden SATA Disk. Az mi prijde druhy, predelam tento RAID na HW a nebo zmenim SW Raid aby pracoval s obema disky. Tedy mirroring jednoho disku na druhy.
Da se toto uskutecnit bez preinstalace linuxu?
Dekuji za odpovedi. Ondrej Seda
missing'. Co se týká "předělání na HW RAID", tam bych byl podstatně skeptičtější; navíc pokud se nejedná o skutečný HW RAID, ale jen nějaký fake RAID implementovaný řadičem na desce, stejně to podle testů nestojí za to.
Pokud jde o RAID 1 (mirror) je mozne ho pouzivat v degradovanem rezimu i s jednim diskem. S tim, ze az pridate druhy data se na nej online zkopiruji. Dobre si ale rozmyslete, odkud budete bootvat a jak to udelate s boot oddilem( pokud ho budete vytvaret)
# grub grub> device (hd0) /dev/hdb grub> root (hd0,0) grub> setup (hd0) grub> quit
Tiskni
Sdílej: