Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
http://www.abclinuxu.cz/blog/davadu/2005/11/linux-jako-clensky-server-v-domene-s-windows-server-2003
Konfig je presne nastaveny podle zmineneho navodu.
Fumguje kinit, wbinfo -u i -g.
Na Windlych pouzivam usera root, s tim userem se dostanu bez problemu na nastaveny share.
Problem je kdyz chci pristoupit s jakymkoliv jinym uzivatelem z AD do slozky, ktera ma nastaveno prava na "Domain users".
Myslim si ze kdyz se root funguje jen proto ze je uvedeny v /etc/passwd.
Otazka: Je nutne jeste nekde neco vyplnit napr smb.users nebo neco podobneho? Myslim, ale ze ne.
chgrp "FIRMA/Domain Users" data_2008/ chgrp: invalid group `FIRMA/Domain Users'
wbinfo -g BUILTIN\administrators BUILTIN\users FIRMA\domain computers FIRMA\domain controllersNa domene: Server_samba vidim v Computers, ale je zajoinovana do obyc. kompu a ne do serveru. Problem?
FIRMA\domain users
getent groupProc tam nevidim vsechny skupiny ktere mi vypisuje.
wbinfo -gJako napr. FIRMA/domain users Uz me to fakt sere, proc zrovna Slack12 musi byt jinej nez vsechny ostatni distra :)
Tiskni
Sdílej: