Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Prosím nešiřte dále ten blud o XXXXX% ztrátě na výkonu.V případě opravy přes BIOS to není blud, nýbrž výsledek nejednoho testu.
Aby se TLB bug projevil musí být zatížena všechna čtyři jádra a musí se virtualizovat.Na mém *X2 (pouze tedy s dvěmi jádry) je to velmi běžná situace. (*Tedy opravdu nejsem "zaslepenec", většina mých strojů má CPU AMD.)
Tak tenhle výběr mě šokuje. S Phenomy bylo/je tolik problémů, že bych je použil leda jako podložku.tak nevypadá) Nicméně koho se vlastně může ta chyba opravdu dotknout (tak, aby musel použít tu BIOS opravu)? Jedině člověka s Windows co virtualizuje. Ten nechť si pořídí Core 2, nebo počká na revizi B3 Phenomu. Jinak se to nedotkne nikoho, protože buď není virtualizace ("normální uživatel"), nebo sice virtualizuje, ale má Linux/*BSD/... -> použije úpravu jádra a snížení výkonu je v řádu procent (opravdu jsem někde četl 2%).
tiše tipuji napájecí část deskyTa už byla měněná, viz výše.
s grafikou amdTak to fakt ne
předpokládám, že VIA čipsety tu bude hanit ještě víc lidíNevidím důvod - zrovna VIA čipsety jsou (a byly) v Linuxu docela dobře podporované a na pracovní (a občasoherní) stroje stačily bohatě. Měl jsem desku od QDI s čipsetem Via a fugovala relativně dobře až do chvíle, kdy jsem si požizoval nový počítač - v ten den, kdy jsem přinesl domů nové komponenty, se naprosto rozsypal řadič disků.
Tiskni
Sdílej: