NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Prosím nešiřte dále ten blud o XXXXX% ztrátě na výkonu.V případě opravy přes BIOS to není blud, nýbrž výsledek nejednoho testu.
Aby se TLB bug projevil musí být zatížena všechna čtyři jádra a musí se virtualizovat.Na mém *X2 (pouze tedy s dvěmi jádry) je to velmi běžná situace. (*Tedy opravdu nejsem "zaslepenec", většina mých strojů má CPU AMD.)
Tak tenhle výběr mě šokuje. S Phenomy bylo/je tolik problémů, že bych je použil leda jako podložku.tak nevypadá) Nicméně koho se vlastně může ta chyba opravdu dotknout (tak, aby musel použít tu BIOS opravu)? Jedině člověka s Windows co virtualizuje. Ten nechť si pořídí Core 2, nebo počká na revizi B3 Phenomu. Jinak se to nedotkne nikoho, protože buď není virtualizace ("normální uživatel"), nebo sice virtualizuje, ale má Linux/*BSD/... -> použije úpravu jádra a snížení výkonu je v řádu procent (opravdu jsem někde četl 2%).
tiše tipuji napájecí část deskyTa už byla měněná, viz výše.
s grafikou amdTak to fakt ne
předpokládám, že VIA čipsety tu bude hanit ještě víc lidíNevidím důvod - zrovna VIA čipsety jsou (a byly) v Linuxu docela dobře podporované a na pracovní (a občasoherní) stroje stačily bohatě. Měl jsem desku od QDI s čipsetem Via a fugovala relativně dobře až do chvíle, kdy jsem si požizoval nový počítač - v ten den, kdy jsem přinesl domů nové komponenty, se naprosto rozsypal řadič disků.
Tiskni
Sdílej: