abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    dnes 04:44 | IT novinky

    Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 13
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2428 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: spam s vlastní adresou

    25.3.2008 16:03 liku | skóre: 10
    spam s vlastní adresou
    Přečteno: 1217×
    ahoj, na serveru CentOS 5 jako MTA používám qmail a spamy filtruji přes qmail-scanner a spamassassin. Úspěšnost zachytávání spamů se mi líbí, avšak stává se mi, že nějaký spamer využívám naši firemní adresy a tyto spamy nám s touto adresou přicházejí.

    Rád byh se zeptal, jestli je možné zakázat naše tyto firemní adresy, aby nebyly používány spamery a příp. jak je zakázat, aby nechodili uživatelům do jejich mailových schránek.

    Díky za tipy libor

    Odpovědi

    25.3.2008 16:19 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: spam s vlastní adresou
    jestli je možné zakázat naše tyto firemní adresy, aby nebyly používány spamery
    Pokud by bylo možné spamerům spamování zakázat, bylo by po problému. Ale na to jste se asi zeptat nechtěl. Co tedy chcete? Aby e-maily, které mají jako doménu odesílatele uvedenu vaši firemní doménu, a přijdou z internetu, byly automaticky zahozeny? Nebo aby spamassassin kontroloval i e-maily, kde je jako doména odesílateel uvedena vaše firemní doména?
    25.3.2008 17:05 liku | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: spam s vlastní adresou
    Nejlepší by bylo, kdyby šlo nějak zakázat používání naší firemní domény. Jde mi totiž o to aby se spamy s naší firemní doménou nedostávaly adresátům, kterým píšeme. To ale asi nejde.

    Vzhledem k tomu, že musím i firemní maily řešit přes internet (vzhledem k několika budovám ve městě spojených internetem), nemůžu si dovolit, aby byly maily z internetu automaticky zahazovány a když je bude kontrolovat spamassassin, nebudu si jistý, že mi tam budou false positive. Takže abych řekl pravdu, nevím si rady.

    Pokud byste mi nahodil nějaký tip, byl bych vděčný

    Díky libor
    25.3.2008 17:35 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: spam s vlastní adresou
    Nejlepší by bylo, kdyby šlo nějak zakázat používání naší firemní domény. Jde mi totiž o to aby se spamy s naší firemní doménou nedostávaly adresátům, kterým píšeme. To ale asi nejde.
    Máte pravdu, nejde to. Do adresy odesílatele si každý může vymyslet, co chce. Adresátům, kterým píšete, se spamy s vaší doménou budou dostávat mnohem méně, než vám – je to oblíbená taktika spamerů, že jako doménu odesílatele uvádějí doménu příjemce. Takže adresáti, kterým píšete, budou pro změnu dostávat spam se svou doménou v adrese odesílatele.

    Tipy jsou dva klasické – označovat spam nástroji analyzujícími obsah e-mailu (např. spamassassin) a používat rozumné blasklisty (tedy ty, na kterých jsou počítače, které spamovaly, ne takové, které by mohly spamovat). A spam jenom označovat (případně třídit do zvláštní složky), ale umožnit uživatelům v případě potřeby prohlédnout i jej.
    27.3.2008 12:10 liku | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: spam s vlastní adresou
    Díky za pomoc libor
    27.3.2008 12:13 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: spam s vlastní adresou
    Da sa vlozit SPF zaznam do DNS, pomoze to spamassassinu (nielen tvojmu, ale aj ostatnym, ktorym dojde spam akoze z tvojej domeny).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.