abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1679 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Automatické zapnutí PC pro nahrávání pomocí Mythtv

    2.4.2008 10:08 MiPal | skóre: 3
    Automatické zapnutí PC pro nahrávání pomocí Mythtv
    Přečteno: 1787×
    Udělal jsem si ze staré P4 pomocí Mythtv nahrávací (a samozřejmě i koukací) stroj z DVB-T, který je bez monitoru, klávesnice a myši hezky schovaný v koutě a připojuji se k němu přes klientskou část Mythtv z různých počítačů. Všechno krásně funguje, ale nechci, aby tento stroj zbytečně běžel, když není zrovna potřeba, ale rozběhl se sám v případě, kdy má dojít k nahrávání zadaného do Mythtv.

    Bios desky má možnost nastavit, kdy se má PC automaticky zapnout, což by bylo pro tenhle účel víc než vhodné, nicméně jsem nikde nenašel, jak přenastavit bios rovnou z linuxu. Nemáte někdo ponětí jak na to?

    A nebo pokud máte někdo jiný nápad, než spouštění přes bios, rád ho uvítám, ale takové věci, jako spínací hodiny (stejně bych je musel ručně nastavit a neřešilo by to vícenásobné nahrávání), WOL (nemusí být zrovna odkud), či ruční zapnutí (ne vždy u toho stroje někdo je) se mi příliš nezamlouvají.

    Odpovědi

    2.4.2008 12:59 Karel Borkovec | skóre: 28 | blog: HP_NX9010 | Tábor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatické zapnutí PC pro nahrávání pomocí Mythtv
    Řešení pro VDR. NVRAM
    Cubic avatar 2.4.2008 14:48 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatické zapnutí PC pro nahrávání pomocí Mythtv
    mythtv wiki ma par zajimavych tipu :) pro tebe treba tady
    2.4.2008 15:54 MiPal | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatické zapnutí PC pro nahrávání pomocí Mythtv
    Díky moc, funguje to nádherně, holt člověk se pořád učí. Bohužel jsem se neuměl při hledaní internetem správně zeptat... Teď už to jen aplikuji do ostrého provozu, ještě jednou díky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.