abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1911 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: cron a příkaz v jiném DIRu

    9.4.2003 15:32 Gaston
    cron a příkaz v jiném DIRu
    Přečteno: 150×

    chtěl sem nastavit cron tak, aby

    mi spustil příkaz v jinym adresáři

    než je příkaz umístěn:

    příkaz se nachází v /usr/bin

    a chci ho spustit v /home/

    ale pak dostanu maila že příkaz nebyl nalezen

    přitom je v proměnné PATH k němu cesta

    pomocí primitivního skriptu zas píše že

    /bin/sh permission denied

    jak tohle vyřešit?

    Odpovědi

    9.4.2003 17:12 RWS
    Rozbalit Rozbalit vše cron a příkaz v jiném DIRu
    Osobne to resim tak, ze v cronu spustim script

    /nejaky/adresar/mujscript

    a v nem je

    cd /home
    /usr/bin/dulezityscript

    Jde totiz o to, ze v cronu nejsou nastavene cesty stejne jako pri interaktivnim bashi. Stejne tak dalsi nektere promenne prostredi , ktere jsou normalne pri prihlaseni nastavene, se nemusi v cronu a ATu nastavovat. Nejlepsi je z cronu spustit prikaz set, pak clovek uvidi, co ma vlastne nastaveny. Pri pouziti vlastniho cronu (crontab -e) myslim prepne cron do home adresare uzivatele, ale v pripade spusteni prikazu z /etc/crontab se myslim prepne do /, proste nejlepsi u tehle background scriptu psat cely cesty a nicim si nebyt jistej:) samozrejme ty skripty musi byt permission x!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.