abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Zajímavý článek

    Firefox 149 dostupný od 24. března přinese bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně (s CZ a SK se zatím nepočítá) a zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view). Firefox Labs 149 umožní přidat poznámky k panelům (tab notes, videoukázka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.9 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 146. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Zajímavý software

    Dle plánu byla vydána Opera GX pro Linux. Ke stažení je .deb i .rpm. V plánu je flatpak. Opera GX je webový prohlížeč zaměřený na hráče počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:22 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.27.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace (technické detaily) o bezpečnostním problému Snapu. Jedná se o CVE-2026-3888. Neprivilegovaný lokální uživatel může s využitím snap-confine a systemd-tmpfiles získat práva roota.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:33 | Zajímavý software

    Nightingale je open-source karaoke aplikace, která z jakékoliv písničky lokálního alba (včetně videí) dokáže oddělit vokály, získat text a vše přehrát se synchronizací na úrovni jednotlivých slov a hodnocením intonace. Pro separaci vokálů využívá UVR Karaoke model s Demucs od Mety, texty písní stahuje z lrclib.net (LRCLIB), případně extrahuje pomocí whisperX, který rovněž využívá k načasování slov. V případě audiosouborů aplikace na

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    18.3. 18:22 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 49 bylo vydáno GNOME 50 s kódovým názvem Tokyo (Mastodon). Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    18.3. 17:22 | Nová verze

    Článek na stránkách Fedora Magazinu informuje o vydání Fedora Asahi Remixu 43, tj. linuxové distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 43.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.3. 13:33 | Pozvánky

    Byl zveřejněn program konference Installfest 2026. Konference proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13. Vstup zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.3. 03:55 | Nová verze

    Byla vydána Java 26 / JDK 26. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 10. Odstraněno bylo Applet API.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1117 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: Troubleshooting: Pomala sit z Linuxu

    11.4.2008 09:38 Vitek Cvachoucek
    Troubleshooting: Pomala sit z Linuxu
    Přečteno: 330×
    Dobry den,

    Mam server postaveny na Windows XP v Anglii, kde bezi Apache, SSH, VNC a na dvou ruznych mistech v Ceske republice desktopy odkud se serverem pracuji. Kdykoliv a jakkoliv se k serveru pripojuji z Linuxu (Mam Ubuntu 7.10 a Mint 4.0) tak pristup pres web, ssh i VNC je neskutecne pomaly ve srovnani s pristupem z Windows XP. Dokonce i kdyz se k serveru pripojuji pres VNC z Palmu tak je to mnohem rychlejsi nez z linuxu.

    Pritom muzu pozorovat co se deje na druhe strane a server se pri pristupech z linuxu vylozene flaka, jako by komunikaci brzdil nejaky firewall nebo neco jeste v Anglii...nejspise take zalozeny na Microsoftu.

    Problem je ze diky tomu na serveru dlouho visi moje linuxove TCP konexe treba na toho Apache a to omezuje ostatni uzivatele kvuli limitu na pocet uzivatelu...

    Nemel by nekdo napad jak to resit, jak treba globalne konfigurovat TCP stack v linuxu, a co pri tom vyzkouset?

    Dekuju za napady

    Odpovědi

    16.4.2008 10:59 Vitek Cvachoucek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Troubleshooting: Pomala sit z Linuxu
    Zeptej se a odpověz si sám:

    Konfigurace TCP je v /etc/sysctl.conf

    Novější Linuxy umožňují skálování "TCP receive window" nad maximální hodnotu 65KB, což je specifikováno v RFC 1323. Bohužel síťová infrastruktura u zákazníka v Anglii není schopná správně zpracovat acknowledgmenty se specifikací takto velkého receive okna.

    Vypnutí skálování v Linuxu:

    # found at http://kerneltrap.org/node/1752

    net.ipv4.tcp_moderate_rcvbuf=0

    net.ipv4.tcp_window_scaling=0

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.