abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1844 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace VMware na Arch linuxu

    12.4.2008 14:23 Karel Plihal
    Instalace VMware na Arch linuxu
    Přečteno: 812×
    Dobry den, ze stranek vmware.com jsem si stahnul nejnovejsi tar.gz verzi vmware workastion pro 32b Linux. Archiv roztaruju, spustim ./vmware-install.pl, vse probiha az ok az do doby nez instalace rekne ze pro muj kernel (2.6.24) nejsou vhodne moduly tak jestli je chci zkompilovat. Dam yes a pote to vyhodi tuto chybu:
    What is the location of the directory of C header files that match your running kernel? [/lib/modules/2.6.24-ARCH/build/include]
    
    Extracting the sources of the vmmon module.
    
    Building the vmmon module.
    
    Using 2.6.x kernel build system.
    make: Entering directory `/tmp/vmware-config0/vmmon-only'
    make -C /lib/modules/2.6.24-ARCH/build/include/.. SUBDIRS=$PWD SRCROOT=$PWD/. modules
    make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.24-ARCH'
    CC [M] /tmp/vmware-config0/vmmon-only/linux/driver.o
    CC [M] /tmp/vmware-config0/vmmon-only/linux/hostif.o
    CC [M] /tmp/vmware-config0/vmmon-only/common/comport.o
    CC [M] /tmp/vmware-config0/vmmon-only/common/cpuid.o
    In file included from include/asm/bitops.h:2,
    from /tmp/vmware-config0/vmmon-only/./include/vcpuset.h:74,
    from /tmp/vmware-config0/vmmon-only/./include/modulecall.h:23,
    from /tmp/vmware-config0/vmmon-only/common/vmx86.h:18,
    from /tmp/vmware-config0/vmmon-only/common/hostif.h:18,
    from /tmp/vmware-config0/vmmon-only/common/cpuid.c:14:
    include/asm/bitops_32.h:9:2: error: #error only <linux/bitops.h> can be included directly
    make[2]: *** [/tmp/vmware-config0/vmmon-only/common/cpuid.o] Error 1
    make[1]: *** [_module_/tmp/vmware-config0/vmmon-only] Error 2
    make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.24-ARCH'
    make: *** [vmmon.ko] Error 2
    make: Leaving directory `/tmp/vmware-config0/vmmon-only'
    Unable to build the vmmon module.
    
    For more information on how to troubleshoot module-related problems, please visit our Web site at "http://www.vmware.com/download/modules/modules.html" and "http://www.vmware.com/support/reference/linux/prebuilt_modules_linux.html".
    
    Execution aborted.
    
    Co je spatne?

    Odpovědi

    12.4.2008 18:18 Dan Horák | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace VMware na Arch linuxu
    Chce to použít http://vmkernelnewbies.googlegroups.com/web/vmware-any-any-update-116.tgz
    12.4.2008 23:40 Sigismund | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace VMware na Arch linuxu
    Odpovedel jsem uz na rootu.cz, ale copy-pastnu to i sem ;) Drive jsem taky pouzival vmware a stavalo se, ze s nejnovejsim kernelem casto nesly zkompilovat moduly. To vetsinou vyresil aktualni vmware-any-any patch. I kdyby ale kompilace prosla, pri startu systemu se ti vmware demon stejne nespusti, protoze Arch pouziva jinak fungujici init skripty nez treba Ubuntu ci jine distribuce, ale to asi vis. Nejlip udelas, kdyz si si stahnes z AURu (Arch User Repository) balicek (skript) pro vytvoreni Archovskeho balicku, ktery pak nainstalujes pomoci pacmana. Takze: 1) naistaluj si fakeroot, to proto, ze ti to balicek pod rootem vytvorit nenecha (tedy, s volbou --asroot to asi jde, ale neni to dobry napad)
    2) tady: http://aur.archlinux.org/packages.php dej vyhledat vmware a stahni si tarball od vmware-workstation a vmware-workstation-modules. Cely tarball proto, ze obsahuje vetsinou i ruzne patche, vcetne toho vmware-any-any. Dal budes potrebovat i tarball vmware, ale ten mas asi uz stazeny.
    3) do vhodneho adresare rozbal to, cos stahnul z AURu a nahraj tam i tarball vmwaru (do jednoho vmware... a do druheho vmware...-modules)
    4) v tom adresari spust makepkg
    5) mozna ti vytvareni balicku selze s tim, ze nejsou splneny zavislosti, doinstaluj vse potrebne
    6) vytvori to balicky .pkg.tar.gz, ty nainstaluj pomoci pacman -A cely_nazev_souboru_balicku (napred vmware...-modules a pak vmware) 7) ted budes muset spustit neco jako vmware-config.pl, co nastavi vmware (sitovani, apod.)
    8) pridej si vmware do seznamu demonu v /etc/rc.conf
    To by melo byt vse. ;) Tedy alespon, co me ted napada. Mozna jsem na neco zapomnel, vmware uz nejakou dobu nepouzivam. Presel jsem na Virtualbox, kdyztak ho vyzkousej. Umi, pokud vim, skoro vse, co vmware a je i v opensource verzi, ktera neobsahuje oproti te komercni podporu usb. A, hlavne, je v repozitarich archu, takze to nemusis rucne prekompilovavat pri upgradu jadra, apod. :D (pacman -S virtualbox-ose) Doufam, ze jsem pomohl ;)
    John DOE avatar 19.4.2008 21:52 John DOE | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace VMware na Arch linuxu
    Pokud to již není mimo, tak mě pomohlo tohle.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.