abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Zajímavý software

    Nazdar! je open source počítačová hra běžící také na Linuxu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Autorem je Michal Škoula.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:55 | Nová verze

    Po více než třech letech od vydání verze 1.4.0 byla vydána nová verze 1.5.0 správce balíčků GNU Guix a na něm postavené stejnojmenné distribuci GNU Guix. S init systémem a správcem služeb GNU Shepherd. S experimentální podporou jádra GNU Hurd. Na vývoji se podílelo 744 vývojářů. Přibylo 12 525 nových balíčků. Jejich aktuální počet je 30 011. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    Na adrese gravit.huan.cz se objevila prezentace minimalistického redakčního systému GravIT. CMS je napsaný ve FastAPI a charakterizuje se především rychlým načítáním a jednoduchým ukládáním obsahu do textových souborů se syntaxí Markdown a YAML místo klasické databáze. GravIT cílí na uživatele, kteří preferují CMS s nízkými nároky, snadným verzováním (např. přes Git) a možností jednoduchého rozšiřování pomocí modulů. Redakční

    … více »
    2012 | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Zajímavý software

    Tým Qwen (Alibaba Cloud) uvolnil jako open-source své modely Qwen3‑TTS pro převádění textu na řeč. Sada obsahuje modely VoiceDesign (tvorba hlasu dle popisu), CustomVoice (stylizace) a Base (klonování hlasu). Modely podporují syntézu deseti různých jazyků (čeština a slovenština chybí). Stránka projektu na GitHubu, natrénované modely jsou dostupné na Hugging Face. Distribuováno pod licencí Apache‑2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (35%)
    Celkem 582 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:24
    Rozcestník

    Dotaz: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)

    Prcek avatar 16.4.2008 15:24 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    Přečteno: 511×
    Přílohy:
    Zdravim,

    v portage se pred nejakou dobou objevilo jadro 2.6.24, tak jsem chtel prejit z 2.6.23, ale oproti nemu mam v 2.6.24 problem s vykonem.

    Bezi mi na pozadi vypocet SETI@Home s nice levelem 19. Drive to bylo v pohode, ale s tim novym jadrem se mi ted napriklad seka prehravani filmu. Kdyz vypnu SETI, tak to jde normalne. Rekl bych ze to bude neco s pridelovanim procesoru jednotlivym aplikacim, ale nevim ktere polozky v konfiguraci jadra na to maji vliv. A zkouset jednu po druhe a prekompilovavat jadro neni v lidskych silach.

    Nevite nekdo co by to mohlo zpusobovat? Davam do prilohy muj config od obou jader, kdyby se na to chtel nekdo podivat. No pri nejhorsim zustanu u 2.6.23, snad se svet nezbori :-).
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    16.4.2008 15:32 laco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    Řada lidí má ještě starší jádra než 2.6.23 a svět se nezboří.
    Prcek avatar 16.4.2008 15:53 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    Mne je to jasny :-). Ja jsem to chtel proste zkusit - zatim jsem s temihle prechody nemel problem, az ted se asi kod zmenil nejak vice :-(. Ja mam dost stary HW (7 let), takze o nove ovladace mi fakt nejde, ale tak trochu me to stve a chtel bych to vyresit :-).
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    Řešení 1× (Prcek (tazatel))
    michich avatar 16.4.2008 16:24 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    Vypni

    CONFIG_FAIR_GROUP_SCHED=y

    CONFIG_FAIR_USER_SCHED=y
    Prcek avatar 16.4.2008 18:33 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    Diky, pomohlo to.

    I kdyz teda ze zacatku mi nekolikrat uplne zamrznul system, kdyz jsem spustil mplayerem nejaky film. Pouzivam -vo gl, tak asi neco s nvidia driverem (-vo xv sel normalne). Ale uz to nedela...
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    17.4.2008 13:07 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    Varim z vody, ale prave som presiel na 2.6.24, tak som si trocha pozrel optiony pri kompilacii jadra. Tipol by som, ze SETI aj mplayer spadnu do tej istej schedulovacej skupiny, pretoze predpoklam, ze oboje bezi pod tym istym userom.

    Momentalne jedinou moznostou pre "Basis for grouping tasks" je "user id". Snad v buducnosti sa objavia aj ine moznosti zdruzovania vlaken/procesov a vtedy by sa mplayer a SETI dostat do roznej grupy a neskrtit sa navzajom.

    Ak sa ti s tym chce hrat, tak skus este tomu SETI nastavit normalne nice 0. Pri nice 19, by totiz nemal dostavat menej CPU, iba zriedkavejsie dostavat vacsie mnozstvo. A mozno, ze pocas toho co bezi vacsie casove kvantum, by sa mplayer chcel dostat k CPU, ale nemoze, pretoze je v rovnakej schedulovacej grupe ako SETI. Pomocou nice 0 by sa mozno dalo dosiahnut, ze by sa castejsie striedali. Je to iba riesenie nasledkov a nie priciny, ale celkom by ma zaujimalo, ci teoretizujem spravne.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    17.4.2008 14:11 fixinko | skóre: 15 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jadro 2.6.24 - problem s vykonem (asi CPU scheduler)
    V General setup si zapni Control Group support a v Basis for grouping tasks ti pribudne Control groups, kde budes moct robit skupiny ktorym potom pridelis resource... Viac najdes v dokumentacii ku kernelu v Documentation/cgroups.txt

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.