Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
Bus 004 Device 002: ID 0483:2016 SGS Thomson Microelectronics Fingerprint Readermikrofon budu muset vyzkouset.. notebook mam uz skoro rok a mikrofon jsem zatim nejak nepotreboval
Tvrzení 1: Na všechny dnešní notebooky lze nainstalovat Linux.
Tvrzení 2: Otázka je, co všechno bude fungovat.
Problémy s mobilními grafickými kartami už jsou víceméně minulostí. Může se ale stát, že notebook má speciální a (zatím) nepodporovaný infraport. Může mít nějaké nestandardní zařízení pro bluetooth. Nebo typ ExpressCard slotu, pro který jsou zatím jen experimentální ovladače. Nebo nějaký podivný (non-Intel, non-Atheros) WiFi chipset 802.11n draft, pro který bude zpočátku potřeba ndiswrapper...
Celkově se ale dá říct, že takové problémy jsou spíš výjimkou než pravidlem a když už je člověk potká, neobjevují se všechny najednou.
Každopádně existuje velká spousta notebooků, u kterých je podporován 100% všechen hardware. Doporučuji zadat do Googlu označení notebooku a klíčové slovo Linux. Určitě se tam objeví hned několik poznámek a návodů. Sekce hardware tady na ABCLinuxu taky není k zahození.
Pokud jeden konkrétní prodejce (nebo výrobce) dodává notebooky pouze s Windows, rozhodně to neznamená, že by na nich Linux nefungoval.
Tiskni
Sdílej: